You are currently viewing Hotel Makednos 3* – Никити 2024

First Minute понуда – Makednos 3*-Акти Ковиу 2024

Опис:

Хотелот „Македонос“ се наоѓа веднаш на песочната плажа на Акти Ковиу во близина на Никити, Халкидики. Хотел Македнос се состои од главна зграда со рецепцијата, ресторанот, сала за појадок, терасата за појадок.
Хотелот располага со 42 соби (еднокреветни, двокреветни, 3 и 4 креветни соби). Исто така има и две соби за лица со посебни потреби и рампи за нивен лесен транспорт. Сите соби имаат балкон со поглед на заливот Торонеос. Секоја соба е климатизирана и опремена со ТВ, фрижидер, купатило со туш и фен.

Соби

-Соби со поглед на море или поглед на базен
-Мини фрижидер
-ТВ со сателитска телевизија
-Бесплатен Wi-fi интернет
-Телефон
-Туш / WC / Фен
-Клима уред
-Чистење: секојдневн

Информации за хотелот

Хотелот има прекрасна зелена градина околу базен со топла и сончева тераса. Има и детски базен, бар покрај базен и ресторан. Селото Неос Мармарас се наоѓа на 15 километри од Македонос, додека Никити е на 6 километри. Меѓународниот аеродром во Солун е на оддалеченост од 100 км. Лежалките и чадорите на плажата се доплаќаат.

Содржина на хотелот

  • Ресторан
  • Детски кат 
  • Пијалоци во барот и покрај базенот
  • Одличен поглед
  • Базен за бебиња
  • 5 различни видови џакузи

Check in:    14:30h.
Check out:  10:30h.

Локација:   40.18282319113754, 23.711639389722254

Слики:

Ценовник 2024:

MAKEDNOS 3* NIKITI                                                    www.hotelmakednos.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

10

25.05-03.06

04.06-15.06

16.06-05.07

26.08-10.09

06.07-25.08

11.09-26.09

Standard Room Side Sea View

34

51

67

85

51

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-2.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 3-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

50%

Standard Room Ground Floor

39

57

69

94

57

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-2.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 3-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

50%

Standard Room Front Sea View

37

54

69

87

54

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-2.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 3-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

50%

Family Apartment

39

59

72

97

59

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

Четврто лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-2.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 3-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

50%

3 дете од 0-2.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

3 дете од 3-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

50%

Мин. Престој

1

3

3

3

1

Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62МКД

Cancelled 8-14 days before check-in 50% of total amount

Cancelled 1-7 days before check-in 70% of total amount

Non show        100% of total amount

Early departure 100% of total amount

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2023 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.01.2024 10% ПОПУСТ

Valid for arrivals on 25/05/202, 30/05/202, 04/06/202, 09/06/202, 14/06/202, 19/06/202, 24/06/202, 29/06/202, 04/07/202, 09/07/202, 14/07/202, 19/07/202, 24/07/202, 29/07/202, 03/08/202, 08/08/202, 13/08/202, 18/08/202, 23/08/202, 28/08/202, 02/09/202, 07/09/202, 12/09/202, 17/09/202, 22/09/202, 01/06/202, 08/06/202, 15/06/202, 22/06/202, 30/06/202, 06/07/202, 13/07/202, 20/07/202, 27/07/202, 10/08/202, 17/08/202, 24/08/202, 31/08/202, 14/09/202, 21/09/202, 28/05/202, 06/06/202, 11/06/202, 16/06/202, 21/06/202, 26/06/202, 01/07/202, 11/07/202, 16/07/202, 21/07/202, 26/07/202, 31/07/202, 05/08/202, 15/08/202, 20/08/202, 25/08/202, 30/08/202, 04/09/202, 09/09/202, 19/09/202, 24/09/202.

 

Приговори и поплаки:

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на Т.А. С-Травел