ХОТЕЛ “МАКПЕТРОЛ“- СТРУГА 2020

ХОТЕЛ “МАКПЕТРОЛ“- СТРУГА

Хотелот Макпетрол е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. Недалеку е од Градот Струга и на десетина километри од Охридскиот аеродром. Располага со сопствен паркинг, сопствена песочна плажа, базени и рекреативни спортски терени.
Хотелот е ISO 22000:2005 и HACCP сертифициран

ЦЕНОВНИК 2020

Тип на соба: Ноќевања со појадок-BB Полупансион-HB Полн пансион-FB
Еднокреветна 33 € 39 € 49 €
Двокреветна 25 € 30 € 40 €
Апартман 35 € 40 € 50 €
Џуниор суит 33 € 38 € 48 €
Џуниор Суит 1/1 43 € 49 € 59 €

 Цените се дадени по лице од ноќ, со вклучен ДДВ и такса за привремен престој.

  • Попуст за престој од 6 и повеќе ноќи -10% од цената.
  • Дете до 6 години-гратис (во соба со две возрасни лица).
  • Дете од 7 до 12 години плаќа 50 % од цената за соодветна услуга(во соба со две возрасни лица).
  • Трето лице во соба(13 и повеќе години) плаќа 70% од цената за соодветната услуга.
  • Плаќањето се врши во денарска противвредност по среден курс на НБРМ.
  • Дадените цени не важат за организирани групи, семинари, празници и манифестации.
  • Хотел „Макпетрол“ – Струга го задржува правото за промена на цените без претходна најава,освен во случај на договорени и потврдени резервации.

СМЕСТУВАЊЕ
Хотелот располага со 46 двокреветни соби и три апартмани. Сите соби се климатизирани, со тоалет, телефон, мини бар, сателитска ТВ и тераса со поглед кон Охридското Езеро.. Во апартманите има и џакузи, мини бар, мини кујна и приклучок за интернет.

ОДАЛЕЧЕНОСТ НА ХОТЕЛОТ
Струга – 4км
Охрид – 14км
Охридски аеродром – 10км
Албанска граница – 5км