You are currently viewing Хотел Медите Спа Ресорт 5* – Сандански 2022

 

Медите Спа Ресорт 5*
Новиот термален Спа Ресорт Медите е целосно обновен и реновиран во 2018 г. и ви нуди светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и постмодерен класичен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град Медите Спа Ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер  Раимондо Флакомио во 2004 година и редизајниран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот  располага со 86 хотелски соби и апартмани,   8 самостојни вили, конференциска и сала со капацитет до 200 лица, просторен спа и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурманските и традиционални ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. Спа Ресорт Медите е изграден на антички тракиски минерални бањи. Познатиот Тракиец Спартак е од племето Меди, кое го населува регионот Сандански.
Медите Спа Ресорт прогласен како најдобар спа ресорт на Балканот за 2018 од Балканскиот сојуз на угостителски здруженија-BAHA.

 

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 5* – Сандански 2022

Цени валидни за период на престој : 01.01-31.12.2022 (не важат за празници)

цените се по СОБА на ДЕН – услуга по избор

услуга

лица

ноќевање појадок

ноќевање појадок

полупансион

полупансион

сместување  

недела-четврток

петок и сабота

недела-четврток

петок и сабота

Де лукс

1

 87 €

97 €

97 €

107 €

Де лукс

2

105 €

115 €

125 €

135 €

Премиум

1

92 €

105 €

102 €

115 €

Премиум

2

112 €

122 €

136 €

146 €

Јуниор суит

2

161 €

174 €

192 €

205 €

Апартман де лукс

4

210 €

230 €

251 €

271 €

Вила 1 со 1 спална

2

225 €

251 €

246 €

271 €

Вила 2 со 2 спални

4

282 €

307 €

323 €

348 €

Вила 2 со 3 спални

6

343 €

369 €

394 €

420 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 • Деца до 11,99 години се сместуваат бесплатно
 • Лице над 11,99 години се смета за возрасен
 • Доплата за 3 возрасен на дополнително легло за ноќевање со појадок  26€
 • Доплата за 3 возрасен на дополнително легло за полупансион  42€

Цените се по соба на ден и вклучуваат:
Појадок или појадок и вечера (по избор)
Користење на отворен и внатрешен минерален базен,
Надворешно џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна
Парна бања,
Амам,
Јодна соба,
Аантуристички тушеви,
Соба за релаксација,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот

MEDITE недела-четврток ПАКЕТИ 03.01– 30.06.2022

Понудата е валидна за сместување за денови од недела до четврток
За период 03.01– 30.06.2022
(понудите не важат за верски, национални, официјални празници)

Цените се по соба за 2,3,4 или 5 ноќи ( услуга по избор)

сместување капац. 2 BB 2 HB 3 BB 3 HB 4 BB 4 HB 5 BB 5 HB
Deluxe 2adl 199 238 283 338 365 436 440 526
Deluxe 1adl+1chd 165 185 235 262 302 338 365 408
Premium 2adl+1chd  214 257 304 366 391 472 472 569
Premium 1adl+2chd 175 194 248 276 320 356 387 429
Junior suite 2adl+2chd 306 364 435 518 560 667 676 805
Junior suite 1adl+2chd 262 291 373 414 480 534 580 644
Deluxe app 4adl 398 476 566 676 730 872 880 1052
1 BDR villa 2adl+1chd 427 466 607 663 783 854 945 1031
2 BDR villa 4adl 534 612 759 870 979 1121 1181 1353
3 BDR villa 6adl 651 748 925 1063 1192 1370 1439 1654
Доплата за ADL 52 82 78 123 104 164 130 205

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Дете (chd) до 1.99 г

 

Понудата 7+ ноќевања 03.01-30.06.2022

валидна за сместување за денови од недела до четврток
За период 03.01– 30.06.2022
(понудите не важат за верски, национални, официјални празници)

Цени на ден за соба за минимум 7 ноќевања

сместување капацитет 7+ ноќевања со појадок 7+ полупансиони
Deluxe 2adl 88 105
Deluxe 1adl 74 82
Premium 2al+1chd 95 113
Premium 1adl 78 87
Junior suite 2adl+2chd 135 160
Junior suite 1adl 117 129
Deluxe app (2 bedrooms) 4adl+1chd 177 210
Доплата за adl 26 41

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца  до 11,99 години се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица.

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок / појадок и вечера
 • Надворешен базен (во текот на летниот период)
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Надворешно џакузи
 • Сауна, парна бања, солена соба, релакс соба, фитнес
 • Надворешен детски базен со минерална вода (во текот на летниот период)
 • Детски кат
 • Паркинг, сеф на рецепција

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Личен трошок на патникот

Овие цени не важат за верски и национални празници и за период 01-10.04.2022

Капацитет на сместување:

сместување минимум максимум
Де лукс 1 2 возрасни
Премиум 1 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни
Јуниор апартман 1 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни
Апартман де лукс- со 2 спални соби 1 4 возрасни + 1 дете или 5 возрасни
Вила 1 – со 1 спална соба 1 2 возрасни + 1 дете
Вила 2 – со 2 спални соби 1 4 возрасни + 1 дете
Вила 3 – со 3 спални соби 1 6 возрасни + 1 дете

 

РАЗГЛЕДИ во близина на Сандански

Рилскиот манастир, еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години на Х век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера, бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански.

Мелник – “градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански.

Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиот манастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век.Природниот резерват Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само  15 км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.

Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.