Хотел Nais Beach 3*- Драч, Албанија

Хотелот Наис Бич е континуитет на семејна традиција која денес е добро позната како Хотел Наис. Нашата мисија е да најдеме кои се потребите на клиентите и да создадеме место каде ќе почувствуваат удобност и гостопримство.
Сместено во срцето на Драч, на кратко растојание од познатата шеталиштето Тулантија, хотелот Наис Бич е еден од хотелите на крајбрежјето Драч, кој може да ги задоволи различните потреби на своите гости со удобност и услуги од прв степен. Хотел се наоѓа во тивка и жива област на непосредна близина на сите археолошки и историски места на градот.
Современата архитектура во комбинација со удобноста на пространи простории со прекрасен поглед кон Јадранското Море го прави совршено место за гостите да уживаат во честите сончеви денови и топла температура. Создавањето релаксирачка и добредојдена околина, а исто така служење вкусна храна и пијалоци е нашата главна цел во текот на нашата секојдневна работа.

 

Локација : 

• 500 метри од историскиот центар на Драч (7 минути пешачење)
• 600 метри од пристаништето Драч, најважното и најголемото пристаниште на Албанија (9 минути пешачење)
• 50 метри од главното шеталиште на градот, Таулантиапроманада
• 0 м од плажата Драч.
• 200 метри оддалечен од Археолошкиот музеј во Драч, кој е најголемиот музеј на Албанија. (4 минути пешачење)
• 400 метри од амфитеатарот Драч (7 минути пешачење)
• 500 метри замокот Драч. (8 минути пешачење)
• 30 км од аеродромот „Мајка Тереза“.
• 35 км од Тирана, главниот град на Албанија.
• 40 км од Круја, национален историски центар

Официјална хотелска класификација:

Лиценцирано од Министерството за туризам:
Албанската дирекција за стандарди за туризам во близина на ова Министерство го оцени хотелот Наис Бич како хотел со 3 везди.
Сместување и услуга: Хотелот има 24 соби стандард двокреветни , двокреветни апартмани и фамилијарни апартмани .

 

 

Ценовник лето 2020 ХОТЕЛ NIAS BEACH 3* DURRES 

Тип Соба     
Цени од 01.01.2020-31.12.2020  
Еднокреветна соба – стандард 35€  
Еднокреветна соба – поглед на море 40€  
Двокреветна / Твин стандард соба 45€  
Апартман со поглед на море ( за 2 лица) 50€  
Трокреветна соба – стандард 50€  
Апартман 2 возрасни + 1 дете со поглед на море ( дете до 2 години бесплатно) 50€  
Двокреветна стандард соба за 2 возрасни и 2 деца 0-5 и 5-12 години  50€  
Фамилијарен апартман за 2 возрасни и 2 деца 0-5 и 5-12 години 55€  
Фамилијарен апартман за 4 возрасни 60€  

 

Цените се дадени за едно ноќевање за соба и се изразени во евра ;

Во цената е вклучено : 

  • Ноќевање со доручек 
  • Паркинг 
  • Интернет во сите соби и лоби бар 
  • Туристичка такса 
  • За деца од 0-2 години сместувањето е бесплатно.
  • За деца од 2-12 години, полисата за плаќање е детално прикажана во табелата.

Можност за доплата на ручек и вечера – 10 евра по оброк 

Информации за собите:
• Интернет безжичен
• Туш во бањата
• Детска креветчето за деца
• Климатизација
• просторија за непушачи
• Балкон
• ТВ со сателитска телевизија
• Фен
• мини бар
• Телефон
• биро
• Сеф

Други услуги:

• Бесплатен интернет безжичен
• Бесплатен паркинг
• Бар отворен 24ч / 7
• Место за користење Интернет во салата
• Лифт
• Соба и состојба на лица со посебни потреби
• Услуга во соба
• Соба за состаноци
• Услуги за деловни состаноци
• Соба за багаж
• Дозволено домашни миленици
• Банкомат