You are currently viewing ХОТЕЛ ОЛИМПИЈАДА – ВРАХОС 2021

Хотел Олимпиjада се наоѓа во Врахос, прв ред, лоциран на сама плажа. На своите гости им нуди мирен и релаксиран одмор. Мал хотел, одличен за оние кој сакаат да побегнат од градскиот метеж. Хотелските соби кои се на приземје имаат поглед кон градина, собите на прв кат имаат поглед кон море.  На плажата пред Хотелот Олимпија, поставени се лежалки и чадори за гостите кои можат да ги користат бесплатно со секој нарачан пијалок од барот.  Клима уредот е со доплата од 5 еур на ден кои се наплаќаат во Хотелот

Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, тв, балкон и сопствен тоалет.

 

-1/2 Соба на приземје, поглед кон градина – капацитет за сместување на  две возрасни лица и едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

-1/2 Соба на прв спрат, поглед кон море -капацитет за сместување на две возрасни лица и едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/2+1 Соба на први спрат, поглед кон море – капацитет за сместување на  2 возрасни лица + 1во дете на возраст до 11,99 год, спие на софа (канапе)  +  2ро дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

-1/3 Соба на приземје со поглед кон градина – капацитет за сместување на  3 возрасни лица + едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

-1/3 Соба на прв спрат со поглед море – капацитет за сместување на  3 возрасни лица + едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

-1/4 Соба на прв спрат со поглед море – капацитет за сместување на 4 возрасни лица +  едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (дели легло со родители)

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 15.05.2021

ВРАХОС – ХОТЕЛ ОЛИМПИАДА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН КОНТИНЕТАЛЕН ПОЈАДОК
Термини BB 1/2 приземје пог. градина 1/3 преземје пог. градина 1/2 поглед море 1/2+1 пог.море 1/3 пог. Море 1/4 пог. Море Промо цени на кој не следува попуст
25.05-01.06.2021 7BB 109 129 139 149 159 189 Промо цена
01.06-08.06.2021 7BB 149 169 179 189 209 229 Промо цена
08.06-15.06.2021 7BB 219 239 249 259 279 339  
15.06-22.06.2021 7BB 259 299 309 319 339 399  
22.06-29.06.2021 7BB 289 319 329 339 359 409  
29.06-06.07.2021 7BB 339 389 399 409 429 499  
06.07-13.07.2021 7BB 409 459 469 479 499 569  
13.07-20.07.2021 7BB 499 549 559 569 589 659  
20.07-27.07.2021 7BB 499 549 559 569 589 659  
27.07-03.08.2021 7BB 499 549 559 569 589 659  
03.08-10.08.2021 7BB 499 549 559 569 589 659  
10.08-17.08.2021 7BB 499 549 559 569 589 659  
17.08-24.08.2021 7BB 499 549 559 569 589 659  
24.08-31.08.2021 7BB 469 509 519 529 549 609  
31.08-07.09.2021 7BB 429 449 469 479 499 549  
07.09-14.09.2021 7BB 339 379 389 399 419 449  
14.09-21.09.2021 7BB 229 259 269 279 299 369  
21.09-28.09.2021 7BB 159 199 209 219 239 249 Промо цена

 

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице
 • Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице
 • Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
  Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

С Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Време на поаѓање за Врахос:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)