You are currently viewing Хотел Picasso 4 * – Rhadime, Валона 2022

Хотел Picasso 4 * – Rhadime, Валона 2022

ОПИС:

Хотел Пикасо е шармантен и удобен семеен хотел сместен во Радиме во округот Валона. Уште од 2016 година хотелот со неговиот прекрасен тим им овозможува на гостите неспоредлива удобност и можност за уживање на природното богатство на регионот на Валона и Албанската ривиера.
Хотел Пикасо е највисоко рангирана дестинација во Валона заради својата беспрекорна услуга и каприциозната атмосфера!Хотел Пикасо нуди различни опции за подобро да одговараат на вашите потреби. Од најпродаваните семејни апартмани до делукс соби за незаборавен одмор. Секоја соба во овој хотел е климатизирана и е опремена со ТВ со рамен екран. Некои соби имаат простор за седење. Собите се со приватна бања со мијалник и туш.
Со своите удобни и креативни соби, ресторант со 5 ѕвезди, базен и пристап до плажа, семејниот Хотел Пикасо Радиме ви дава уникатна можност да се чувстувате како дома. Сместен во близина на единственото локално пристаниште во заливот, од каде има можност за секојдневни обиколки со брод до островот Сазан и Националниот парк Карабурун. Базенот располага со сопствен бар кој е совршена локација за утрински здрав сок или вечерен коктел.
Хотелот располага со приватна плажа опремена со лежалки, чадори и бесплатен WI-FI.

ЦЕНОВНИК:

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок
Јуни  Јули и Август  Септември
Двокреветна соба 65€ 80€ 60€
Двокреветна соба со балкон и поглед на море 75€ 95€ 70€
Делукс двокреветна соба со тераса и поглед на море 95€ 115€ 90€
Deluxe апартман со поглед на море 100€ 135€ 110€
Трокреветна соба со поглед на базен 75€ 90€ 70€
Трокреветна соба со балкон и поглед на море 90€ 110€ 85€
Четворокреветна соба со поглед на базен 90€ 110€ 85€
Двоспален апартман 100€ 115€ 95€
Двоспален апартман со поглед на море 110€ 125€ 105€
Двоспален суит со поглед на море 110€ 125€ 105€
Дуплекс апартман со балкон и поглед на море 120€ 140€ 115€

Цената вклучува:

 • Ноќевање по лице со вклучен доручек
 • Интернет
 • Паркинг 
 • Лежалки на приватна плажа
 • Клима

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци
 • Туристичка такса 1 евро по лице на ден ( се плаќа на лице место во хотелот )

Доплата и попусти:

Доплата за HB – Халф Боард – 12 евра по лице на ден ( -50% попуст за деца под 8 години )

Доплата за ФБ – Фул Боард – 20 евра по лице на ден ( -50% попуст за деца под 8 години )

Екстра легло – 15 евра на ден

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ