Potidea Golden Beach – Nea Potidea, Grcija

                       Potidea Golden Beach – Неа Потидеа, Касандра       www.potideagoldenbeach.gr/en/

 

Локација:Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа.

 • Hotel – Nea Moudania, 9.2 km;Hotel – Nea Fokea, 11.5 km; Hotel – Afytos, 16.6 km; Hotel – Kalithea, 19.5 km;

Плажа: На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга: ALL INCLUSIVE концептот е наведен подолу. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок.

Интернет: Доплата на рецепција.

Сместување: Хотелот се состои од две згради една позади друга.

Во АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) на располагање се само 1/2 двокреветни соби и 1/2+1 двокреветна соба со помошен кревет. Во АНЕКС 2 на распоагање се трокреветни и четворокреветни соби (трето и четврто легло се дополнителни легла). Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба.
Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.
Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) – на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сег со доплата од 1 евро на ден.

Чистење на собите6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина – 3 пати неделно. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Хотелски содржини:

 • Лоби бар;
 • Основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера;
 • Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање.

 

EARLY BOOKINGS

-15% попуст за резервации направени до 27.12.2019. Уплата 100% до 05.01.2020
-10% попуст за резервации направени до 31.01.2020. Уплата 100% до 05.02.2020

 

Термин Услуга Соба во Anex I Соба во Anex II
Цена по лице за 7 All inclusive
24.05-31.05.2020 7 All 189 € 199 €
31.05-07.06.2020 7 All 199 € 209 €
07.06-14.06.2020 7 All 259 € 269 €
14.06-21.06.2020 7 All 289 € 299 €
21.06-28.06.2020 7 All 309 € 319 €
28.06-05.07.2020 7 All 339 € 349 €
05.07-12.07.2020 7 All 359 € 369 €
12.07-19.07.2020 7 All 389 € 399 €
19.07-26.07.2020 7 All 409 € 419 €
26.07-02.08.2020 7 All 409 € 419 €
02.08-09.08.2020 7 All 409 € 419 €
09.08-16.08.2020 7 All 409 € 419 €
16.08-23.08.2020 7 All 399 € 409 €
23.08-30.09.2020 7 All 369 € 379 €
30.08-06.09.2020 7 All 269 € 279 €
06.09-13.09.2020 7 All 219 € 229 €
13.09-20.09.2020 7 All 189 € 199 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска  противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:                               

 • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера
 • Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО;
 • Интернет во лоби на хотелот

 

Доплати:              

-Туристичка такса од 0,5 еур по соба на ноќ
-Трет возрасен на дополнително  легло  плаќа 25€ на ноќ;
-Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 17€ на ноќ;
-Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

 

Напомена:

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Служење пијалоци: 10:30 – 21:00 часот

 • Безалкохолни: Coca Cola, Sprite, вода, сок од портокал, чај, филтер кафе, оранжина;
 • Алкохолни: Локално Barel пиво, вино – црвено / бело, узо, грчко бренди;

Ресторан:

 • Појадок од 07:30 часот до 09:30 часот.Со појадокот се служи кафе, топло чоколадо и чај;
 • Ручек од 13:30 часот до 14:30 часот;
 • Сладолед за деца од 16:30 часот до 17:00 часот;
 • Вечера од 18:30 часот до 20:30 часот;

За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:

 • Точено пиво;
 • Узо;
 • Бренди;
 • Црвено вино;
 • Бело вино;
 • Кока Кола;
 • Спрајт;
 • Фанта;
 • Газирана вода;
 • Филтер Кафе;

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 35 € Битола 30 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 35 € Прилеп 30 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 € Струга 35 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
Радовиш 40 € Охрид 35 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 € Кичево 35 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
Неготино 35 € Ресен 30 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
Удово 35 €   • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 35€   • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)  
Превозот оди на релација Скопје – Геракини – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран трансфер до хотелот Potidea Golden Beach
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.