You are currently viewing Хотел Севтополис Медикал & Спа 2021/2022 – Павел БАЊА , БУГАРИЈА

Хотел Севтополис Медикал и СПА со 4*  се наоѓа во градот Павел Бања специјализиран за третман и превенција на мускулно-скелетниот систем, меѓу прекрасниот приватен парк од 20 хектари со богата вегетација. Хотелот се издвојува со својата модерна стилска зграда и нуди 58 соби и 4 апартмани. Хотелот располага со ресторан со две сали, лоби бар, отворен бар, конференциска сала со капацитет од 60 места, затворен и надворешен минерален базен, продавница за сувенири и безбеден паркинг. Уникатниот Медицински-СПА центар е опремен со најсовремена опрема ивклучува лекарска канцеларија со тројца лекари специјализирани за физикална медицина, рехабилитација и неврологија и се состои од следниве сектори: хидротерапија, алкална терапија, физиотерапија, кинезитерапија, терапевтски масажи, ароматерапија, јапонска зона. Спа центарот нуди и третмани за убавина на лице и тело со висококвалитетна јапонска, германска и француска козметика. Благодарение на уникатните лековити својства на минералната вода и нашата професионална грижа ќе постигнете одлични резултати во лекувањето и спречувањето на многу болести.

ЦЕНОВНИК : 

Хотел Севтополис Медикал и СПА  Сместување во Стандард пакет без вклучени медицински процедури Сместување со медицински пакет
  Стандард пакет Оптимум пакет Премиум пакет
тип на сместување   Престој до 6 ноќевања Престој за 7+ ноќевања Престој за 7+ ноќевања Престој за 7+ ноќевања
Еднокреветна соба 128 115 142 169
Двокреветна соба 66 62 90 117
Трет возрасен во двокреветна соба 54 49 90 117
Апартман(1 лице) 215 199 227 253
Апартман(2 лица) 117 105 132 159
Трет возрасен во апп 54 49 132 159
Дете до 6 години Бесплатно Бесплатно Бесплатно Бесплатно
Дете од 6 до 14 год.на дополнително легло 31 28    
 • Цените се изразени во евра по лице на ден
 • Цените не важат за официјални и регионални празници
 • Цената за сместување, без оглед на пакетот, вклучува:
 • Појадок и вечера
 • Бесплатно користење на велнес-центар: внатрешен минерал базен, отворен минерален базен (само во летната сезона),
 • Џакузи, Финска сауна, сауна со билки, парна бања, патека Кнајп, зона за релаксација. Функционална сала за обука
 • Бесплатен паркинг со 35 места за паркирање (не гарантираме достапен простор за паркирање), интернет
 • данок на престој и ДДВ.

 СЛИКИ : 

При сместување на пакет со третман е вклучен:

Медицински преглед, консултации и процедури за балнеотерапија во зависност од престојот. Доктор подготвува индивидуална програма за секој гостин и прави индивидуална консултации за време на третманот.

Оптимален пакет – вклучувајќи процедури за балнеотерапија од сектори:

Хидротерапија (хидро галванска бања, тангентор, воздушна вителска бања, магнезиумска бања, бисерна бања, млазен туш, подводно продолжување, бања магнетроник), Кинезитерапија (групна и индивидуална подводна кинезитерапија, кинезитерапија со специјализирани методи), физиотерапија (ниска и средна) фреквентни струи, ултразвук, Д’Арсонвал, терапија со анулација, хардвер лимфна дренажа, хардверски масажери), Луготерапија (локални обвивки со Црно Море  до 3 полиња).

– 7 ноќевања – 22 медицински процедури, од кои до 2. лековита масажа или хај-тек постапка;
– 8 ноќевања – 25 медицински процедури, од кои до 2. лековита масажа или хај-тек постапка;
– 9 ноќевања – 28 медицински процедури, од кои до 2. лековита масажа или хај-тек постапка;
– 10 ноќевања – 32 медицински процедури, од кои до 3. лековита масажа или хај-тек постапка
– 11 ноќевања – 35 медицински процедури, од кои до 3. лековита масажа или хај-тек постапка;
– 12 ноќевања – 38 медицински процедури, од кои до 3. лековита масажа или хај-тек постапка;
– 13 ноќи – 41 медицински процедури, од кои до 3. лековита масажа или хај-тек постапка;
– 14 ноќевања – 44 медицински процедури, од кои до 3. лековита масажа или хај-тек постапка;

Премиум пакет – вклучително и сите спа третмани од пакет „Оптимал“ + високотехнолошки и рачни терапии (терапија Текар, МариТе терапија, Гунафореза – 1 поле, магнет со висок интензитет СИС, делумно терапевтска масажа, Комплетна терапевтска масажа 40 минути).

7 ноќевања – 35 медицински процедури, од кои до 7 лековита масажа или хај-тек постапка;
– 8 ноќевања – 40 медицински процедури, од кои до 8. лековита масажа или хај-тек постапка;
– 9 ноќевања – 45 медицински процедури, од кои до 9. лековита масажа или хај-тек постапка;
-10 ноќевања – 52 медицински процедури, од кои до 12. лековита масажа или хај-тек постапка; –11 ноќи – 56 медицински процедури, од кои до 12. лековита масажа или хај-тек постапка;
-12 ноќевања – 62 медицински процедури, од кои до 14. лековита масажа или хај-тек постапка;
13 ноќевања – 67 медицински процедури, од кои до 15. лековита масажа или хај-тек постапка; –
-14 ноќевања – 72 медицински процедури, од кои до 16. лековита масажа или хај-тек постапка

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ