You are currently viewing Хотел Аквалина 4*-Охрид Нова Година 2023

Хотел Аквалина се наога во туристичката населба Св.Стефан оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум.Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна. Ваквата местоположба Ви дава можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување.

Сместување:
1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски лежај ,7 соби со џакузи и француски лежај, 64 двокреветни соби,6 трокреветни соби.
Сите соби се опремени со ЛЦД ТВ , кабловска телевизија,телефон,WI-FI ,купатило,фрижидер,услуга во соба. Исто така располагаме со сопствен паркинг кој е бесплатен за нашите гости.

НОВОГОДИШНА ПОНУДА 2023

ПАКЕТ АРАНЖМАН 3 НОЌЕВАЊА

235€ ПО ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА

250€ ПО ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА СО ЏАКУЗИ/САУНА

  • Услуга полупансион по лице 3 ноќевања
  • Новогодишна вечера за 31.12.2022 со неограничен пијалок
  • Свечена вечера на 01.01.2023 со неограничен пијалок
  • Стандардна вечера на 30.12.2022 или 02.01.2023
  • Турустичка такса и ДДВ вклучени во цената
  • Деца до 4.99год 30% попуст
  • Доплата за еднокреветна соба +30%

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ