You are currently viewing Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4* – Kopaonik 2022/2023

Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4* – Kopaonik

Хотелско -апатрманскиот  комплекс “Краљеви Чардаци”, сопственост на градежната компанија “Првако инженеринг” од Крагуевац се наоѓа на 1450 мнв Копаоник. Од 2011 година, кога првите гости престојуваа во „Чардаци“, овој комплекс постојано расте, се развива и им нуди на своите гости богати капацитети за секаков вид на сместување. Хотел Kraljevi Čardaci е носител на Велнес награда како еден од најдобрите Спа хотели во Р.Србија.

Содржина на хотелот – апартманскиот сместувачки капацитет :

 • 307 удобно опремени апартмани со различни структури
 • Хотел со 57 сместувачки единици
 • Спа и велнес центар на површина од 1500м2 со детски спа (хотелот е во топла врска со Спа центарот)
 • Велнес бар
 • Фитнес центар
 • Конгресна сала со максимален капацитет до 500 места
 • Лоби бар
 • Камин соба
 • А la carte ресторан со градина
 • Паб
 • Ресторан за пансион
 • Семеен пензиски ресторан отворен во текот на зимската сезона
 • Игротека со услуга за чување деца
 • Летна сцена
 • Продавница
 • Менувачница
 • Фризерски салон
 • Паркинг на отворено (ограничен капацитет)
 • Организиран автобуски превоз до скијачкиот центар / центарот на Копаоник и назад
 • Скијачки центар и скијачка услуга (30м од скијачката патека Мало ezезеро)
 • Безжичен интернет (WiFi) во целиот комплекс
 • Прием 24/7

Опис на сместувачки капацитети:

 • Двокреветна 1/2 соба:
 • Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.
 • Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:
 • Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.
 • Aпартман за 4 лица 1/2+2:
 • Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.
 • Aпартман за 5 лица 1/2+3:
 • Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.
 • Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:
 • Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.

СЛИКИ:

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА
Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4*

25% попуст за уплата до 02.01.2023

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Соба

1/2; 1/2+1

Соба

1/1

Апартмани 1/2+2;1/2+3;1/2+4

02.01-05.01.2023

99€

129€

116€

05.01-08.01.2023

73€

95€

86€

*Минимум престој 3 ноќи

 

Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4*

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Смена

Соба

1/2; 1/2+1

Соба

1/1

Апартмани 1/2+2;1/2+3;1/2+4

27.11-11.12.2022

Нед/Нед

53€

68€

64€

11.12-25.12.2022

Нед/Нед

60€

77€

70€

25.12-05.01.2023

Нед/Чет

82€

108€

95€

25.12-05.01.2023

Помалку од 7 ноќи

99€

129€

116€

05.01-15.01.2023

Aкција 6+1

Чет/Нед

73€

95€

86€

15.01-22.01.2023

Акција 5+2

Нед/Нед

73€

95€

86€

22.01-05.02.2023

Free Ski Pass

Нед/Нед

73€

95€

86€

05.02-12.02.2023

Детска Недела

Нед/Нед

65€

82€

82€

12.02-19.02.2023

Aкција 6+1

Нед/Нед

73€

95€

86€

19.02-05.03.2023

Нед/Нед

60€

77€

70€

05.03-02.04.2023

Нед/Нед

53€

68€

64€

 

АКЦИЈА
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

ДЕТСКА НЕДЕЛА:

-ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

-30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

 

Во цената е вклучено:

 • Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)
 • Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
 • Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи
 • Финска Сауна
 • Био Сауна (руска бања)
 • Арома Бања (турска бања)
 • Хамам
 • Солено-ледена соба
 • Kneipp базен
 • Тапидариум
 • Неогреаничено користење на Фитнес Центар
 • Неограничено користење на сали за Пинг-Понг
 • Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)
 • Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)
 • Baby Cot
 • Детско катче во присуство на родител
 • Wi-Fi низ цел хотел
 • Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Детски SPA CENTAR:

 • МИНИ АКВА ПАРК
 • Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
 • Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

Во цената НЕ е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС
 • Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Напомена:

 • Новогодишна вечера не е задолжителна
 • Понуда за новагодишна вечера ќе биде дополнително објавена
 • Подземна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)
 • Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.
 • Акците се валидни за термини означени во табелата!
 • Акции и Early Booking се комбинираат!
 • Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

Услови:

 • Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените
 • Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС
 • Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст
 • Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС
 • Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст
 • Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст
 • Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст
 • Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст
 • Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

Услови за откажување и промена на термин:

 • Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

Рокови за откажување на резервација:

 • До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
 • 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот
 • 14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот
 • 7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот
 • 3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот
 • Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.
 • Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ