You are currently viewing Хотел Извор 5*, Аранѓеловац Србија – Новогодишен Пакет

Доколу ви е потребна пауза од стресот во секојдневниот живот, мир и тишина ,релаксација во минерални води,спа третмани ,масажи,фитнес ,аква паркови сето тоа можете да го најдете во Извор.
Извор е ликсузен хотел распространет на површина од 32 000 м2, во Арангеловац – Буковичка Бања, на 75км од Белград.
Овој престижен хотел плени со својата архитектура и модерен ентериер со највисок квалитет на услуги и содржини со посебен акцент на велнес центарот кој располага со 10 базени,со природна , лековита , минерална вода прочистена со најнова технологија.
Исто така ќе уживате во различните светски кујни ,како и домашни специјалитети кои за вас ги припремаат најдобрите меѓународни и домашни готвачи
Хотелот има капацитет од 500 гости ,сместени во еднокреветни и двокреветни соби,супериор соби,апартмани и супериор апартмани.Во склоп на хотелот има 4 соби опремени за лица со посебни потреби.
SPA & Wellness центарот на хотелот “Извор” ги содржи следните објекти:
-Голем централен затворен базен (30 ° C) ,Отворен базен со бар во вода, отворен и затворен базен за деца,турска бања,парна бања,био сауна ,финска сауна ,соби за масажа итн
За гостите на хотелот користење на спа и велнес центар е бесплатно,како и користењето на аква паркот кој претставува детска атракција.

НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ 31.12-03.01.2022

TИП НА СОБА ЗА ДВЕ ЛИЦА  3 НОЌЕВАЊА ПОЛУПАНСИОН
Двокреветна 880 €
Супериор 990 €
Апартман 1.320 €
Супериор апартман 1.760 €

 

Дадените цени се на база полупансион и вклучуваат:

 • Свечена вечера за Нова Година и реприза-Нова Година (без вклучен пијалок)
 • Музичка програма (31.12- Ана Кокиќ и Небојша Врањевац/ 01.01- Милица Тодоровиќ)
 • Целодневна анимација за деца
 • Неогранично користење на Спа & велнес центар
 • Фитнес центар
 • Неограничено користење на игротека
 • Деце до 1 год. и 6 години -БЕСПЛАТНО
 •  check-in-14 ч,  доцен check-out до -17 ч -БЕСПЛАТНО

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Превоз
 • Индивидувални трошоци
 • Туристичка такса -120 РСД по лице од ден

ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 06.12.2021- 5 % ПОПУСТ

СОДРЖИНА:

 • 8 еднокреветни соби, 81 двокреветни соби (45 со двоен кревет), 60 супериорни соби, 11 апартмани, 5 супериорни апартмани
 • Ресторани – ресторан за пансиони, италијански ресторан Сан Марино, Национален ресторан
 • Лоби бар
 • Конференциски центар – Кристална сала, сали во Белград, Топола, ВИП, Букуjaа и Сала за состаноци
 • Интернет катче
 • Велнес центар – голем централен затворен базен (30oC), надворешен базен, две помали детски затворени простории базен, топла када, турска бања (38oC), базен за релаксација (36oC), просторија за релаксација со Хималаите сол, парна бања, био сауна, руска бања, масажа на Виши, финска сува сауна, три простории за масажа, среќни тушеви со звучни и светлосни ефекти („Сибирска ноќ“, „Карипска бура“ и „Дождлива магла“) Аква парк со 3 базени, 12 слајдови за возрасни, 3 слајдови за деца и многу атракции
 • Фитнес центар
 • Куглана со шипка
 • Билјард и пинг-понг
 • Детска игротека (игротека за мали деца и PS4 игротека)
 • Детски игралишта на отворено
 • „Услуга во соба“ од 00:00 – 24:00 ч
 • Мини бар
 • Директна телефонска линија во простории (телефонски телефони
 • Бесплатен безжичен Интернет
 • Сефови во собите
 • LCD телевизор
 • Персонал со познавање на неколку странски јазици
 • Услуга за перење и пеглање
 • Обезбеден паркинг до зградата
 • Превоз до аеродромот
 • Организирање екскурзии (пештера Рисовачка, Орачац, Опленац, винарии во околината …)
 • Консиерж
 • Менувачница и банкомат

СМЕСТУВАЊЕ : 

 • Еднокреветни соби (8): кревет (120х200см), купатило со фен и туш, бањарка, ЛЦД телевизор, говорна телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет
 • Двокреветни соби (81): – 45 со брачен кревет (180х200 и 200х200см), бања со фен, џакузи кади,бањарка, ЛЦД телевизор,  телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет, 4 соби со посебни потреби – 36 со два единечни кревети (100x200cm), бања со фен (туш), бањарка, LCD телевизор, VoIP телефон, мини-бар, безбеден, безжичен интернет
 • Супериорни соби (60): дневна соба, софа, спална соба со брачен кревет, бања со фен, кади со џакузи, бањарка, LCD телевизор, VoIP телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет
 • Апартмани (11): дневна соба, спална соба со брачен кревет, бања со фен туш кабини, 1 хидромасажа када и 1 џакузи, бањарка, ЛЦД телевизор, воип телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет
 • Супериорни апартмани (5): пространа дневна соба со брачен кревет и софа, како и спална соба, тераса, купатило со фен и џакузи, бањарка, ЛЦД телевизор, воип телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет.

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ