You are currently viewing Хотел ,,Ozon” 3* -Брзече 2021/2022

Хотел ,,Ozon” 3* е удобен хотел сместен во центарот на Брзече, на само 350 метри од Гондолата Брзече-Мали Караман која Ве води директно на ски патеките на Копаоник Категоризиран како хотел со 3 ѕвезди, “Ozon” им нуди на своите гости идеален одмор, на идеална локација за идеална цена. Локацијата на хотелот е одлично позиционирана во туристичкото место Брзече кое се наоѓа на надморска височина од 1100 метри,на 18 километри од ски центарот Копаоник и во непосредна близина на гондолата која директно го поврзува со Копаоник , комбинирана со квалитетот на сместувањето е пријатно и добро место за идеален зимски одмор во сместувачки капацитети со врвен квалитет. Со акцент на срдечност, удобност, хигиена и квалитет, персоналот на хотелот е достапен 24 часа на ден за сите потреби на гостите. Во рамките на хотелот има ресторан и кафе-бар, интернет, паркинг со видео надзор, ски гардеробер,фитнес центар со сауна,џакузи-базен,теретана.Нашата агенција располага  со следниве типови на соби:

 • 13 двокреветни соби со два одвоени кревети и со француски(брачен) кревет
 • 5 трокреветни соби со три единечни кревети
 • 2 четирикреветни апартмани со еден брачен кревет во едната соба  и дневна соба со софа на развлекување
 • 2 петтокреветни поткровни соби со брачен кревет и три одвоени легла
 • Сите соби и апартмани имаат сопствена бања со туш кабина, фен, мини фрижидер,ТВ, бесплатен wi-fi и тераса(дел од собите).
 • Појадокот и вечерата во хотелот се на база на шведска маса.

Цени во евра по соба за полупансион ( доручек и вечера )

ТЕРМИН УСЛУГА 1/2 1/3 1/2 + 2 1/5
22.12.-26.12.21

26.12.-30.12.21

4 H/B 336€ 454€ 538€ 672€
02.01.-06.01.22 4 H/B 368€ 496€ 588€ 736€
06.01-11.01.2211.01.-16.01.22

16.01.-21.01.22

5 H/B 470€ 635€ 752€ 940€
21.01.-26.01.22

26.01.-31.01.22

31.01.-05.02.22

05.02.-10.02.22

5 H/B 435€ 587€ 696€ 870€
10.02.-15.02.2215.02.-20.02.22 5 H/B 480€ 648€ 768€ 960€
20.02.-25.02.2225.02.-02.03.22 5 H/B 435€ 587€ 696€ 870€
02.03.-06.03.22 4 H/B 348€ 470€ 557€ 696€

Напомена: Во 1/4 Апп 4то лице максимум 12 години возраст; Во 1/5 Апп 4то и 5то лице максимум 12 години возраст;

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Цените во табелите се дадени по соба за 4/5 полупансиони (доручек и вечера)
 • Туристичка такса 1€ по лице на ден ( се плаќа во хотел);
 • Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден;
 • Деца до 6,99 години ГРАТИС
 • Автобуски превоз се доплаќа 40 евра по лице повратен билет.
 • Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на bbbustours.mk.
 • За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно,задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот.
 • Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.
 • Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.
 • Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1 евро (61.8мкд).
 • Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување.

За ова патување важат Општите услови за Патување на СКТМ и Т.А С-ТРАВЕЛ