You are currently viewing Хотел Севтополис Медикал и СПА,Павел Бања-Новогодишна програма/Коледе 2022

Хотел Севтополис Медикал и СПА со 4*  се наоѓа во градот Павел Бања специјализиран за третман и превенција на мускулно-скелетниот систем, меѓу прекрасниот приватен парк од 20 хектари со богата вегетација. Хотелот се издвојува со својата модерна стилска зграда и нуди 58 соби и 4 апартмани. Хотелот располага со ресторан со две сали, лоби бар, отворен бар,конференциска сала со капацитет од 60 места, затворен и надворешен минерален базен, продавница за сувенири и безбеден паркинг. Уникатниот Медицински-СПА центар е опремен со најсовремена опрема ивклучува лекарска канцеларија со тројца лекари специјализирани за физикална медицина, рехабилитација и неврологија и се состои од следниве сектори:
хидротерапија, алкална терапија, физиотерапија, кинезитерапија, терапевтски масажи, ароматерапија, јапонска зона. Спа центарот нуди и третмани за убавина на лице и тело со висококвалитетна јапонска, германска и француска козметика. Благодарение на уникатните лековити својства на минералната вода и нашата професионална грижа ќе постигнете одлични резултати во лекувањето и спречувањето на многу болести.

НОВОГОДИШНА ПОНУДА 30.12.2021-03.01.2022

Тип на соба:

Пакет 3 ноќевања:

Пакет 4 ноќевања:

Еднокреветна соба

297€

253€

Двокреветна соба

308€

263€

Трет возрасен на доп. кревет во соба

141€

120€

Апартман 1 лице

389€

345€

Апартман 2 лица

399€

358€

Трет возрасен во апартман

141€

120€

Деца 10 -13.99год на доп. кревет

64€ детско мени за НГ

51€ детско мени за НГ

Деца до 9.99год

Бесплатно,НЕ користат пакет НГ

Бесплатно,НЕ користат пакет НГ

Дадените цени се по соба од ноќ и вклучуваат:

 • Појадок и вечера на шведска маса
 • Празнична музичка програма за време на пакетот со специјално учество на Васил Петров на 30.12.2021 г.
 • Бесплатен аква аеробик на 31, 01 и 02.01.2022
 • Празнична новогодишна вечера и коктел за добредојде
 • Наградна игра со изненадувања и огномет
 • Доцен појадок на 01.01.2022 од 9:00 – 12:00 часот
 • Користење на СПА центар – внатрешен минерален базен со температура на вода 34-36°C
 • џакузи Финска сауна, билна сауна, парна бања, патека Кнеип, зона за релаксација
 • Функционална сала за обука и кардио центар
 • Бесплатен интернет пристап
 • Паркинг
 • Туристичка такса ,осигурување и ДДВ
 • Детски кат,креативни и забавни работилници

Цената не вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци
 • Пијалоците не се вклучени во цената.

ПАКЕТ КОЛЕДЕ 24.12-28.12.2021 (минимум 3 ноќевања)

Тип на соба

Цена по соба за 1 ноќевање

Еднокреветна соба

159€

Двокреветна соба

205€

Трет возрасен во двокреветна соба

54€

Апартман 1 лице

251€

Апартман 2 лица

297€

Трет возрасен во апартман

54€

Дете до 5.99год

бесплатно

Дете од 6 -14 год на доп. легло

31€

Дадените цени се по соба од ноќ и вклучуваат:

 • Појадок и вечера на шведска маса.
 • Празнична музичка програма за време на празниците со посебно учество на 25 Декември – Силвија Кацарова
 • Користење на СПА центар – внатрешен минерален базен со температура на водата 34-36°C и џакузи
 • Финска сауна, билна сауна, парна бања, патека Кнеип, зона за релаксација
 • Функционална сала за обука и кардио центар
 • Бесплатен интернет пристап
 • Паркинг
 • Туристичка такса ,осигурување и ДДВ 
 • Пијалак за добредојде при пријавување во ресторанот на 24.12.2021 година
 • Аква аеробик за датумите 25, 26 и 27 Декември
 • За нашите најмлади гости нудиме: детско катче со аниматор

Цената не вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци
 • Пијалоците не се вклучени во цената.

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и
  копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс
  1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежнитеоргани, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од
  сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ