КОМПЛЕКС МИЗО 3* – ОХРИД  2020

Комплексот МИЗО се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, во близина на старата рибарска населба Канео и на само 1 км. од старата Охридска чаршија. Во склопот на комплексот се наоѓаат :
–          ХОТЕЛ (располага со 34 комфорни делукс соби. Собите се опремени со кабелска ТВ, WI-FI, телефон, ТВЦ, фен, тераса).
–          Депанданс 1 (располага со 29 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)
–          Депанданс 2 (располага со 20 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)
–          Депанданс 3 (располага со 20 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)
–          Вили (нови, прекрасно уредени, за престој на максимум 4-6 лица, 2 спални соби, дневен престој, кујна, ТВЦ, кабелска ТВ, WI-FI, тераса)
–          Сопствена плажа
–          Терени за тенис, ракомет, мал фудбал, кошарка
–          Сопствен паркинг
Хотелот располага и со ресторан, вип-бар, летна тераса, како и откриен базен, веднаш до модерно уредената сопствена плажа.

КОМПЛЕКС МИЗО 3* – ОХРИД – ЦЕНОВНИК ЛЕТО 2020

ХОТЕЛСКИ СОБИ Нокевање со појадок  – BB Полу пансион     HB Полн пансион  FB
Двокреветна соба 25 eur 29 eur   33 eur

 

Соби во Депанданс  Нокевање со појадок Полу пансион       HB Полн пансион  FB
Двокреветна соба 27 eur 31 eur 35 eur
  • Цените се однесуваат за едно лице во соба.
  • Во цените е вклучена туристичка такса и 5% ДДВ.
  • Доплата за дополнителен оброк 7 €
  • Деца до 5 години гратис.
  • Деца од 5 до 8 години 50% попуст при ноќевање.
  • Деца од 8 до 11 години 30 % попуст од редовната цена по лице.
  • Секој оброк за деца од  1 до 12 години се наплаќа по редовна цена од 7 €