You are currently viewing HOTEL IMPERIAL PALACE 5*- SUNNY BEACH 2022

Хотелот Imperial Palace 5* (ex. Victoria Palace 5*) е комбиниција на гостопримство и луксуз. Хотелот се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, веднаш на прва линија на плажа и нуди највисоки стандарди за удобност во комбинација со голем број на услуги и занимливости. Неговата единствена позиција во срцето на ноќниот живот на бугарското крајбрежје на Црното Море го прави совршено место за оние кои бараат забава во комбинација со луксуз и стил.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 20% попуст за резервации направени до 28.02.2022

– 15% попуст за резервации направени до 31.03.2022

– 10% попуст за резервации направени до 30.04.2022

ТЕРМИНИ  06.06.2022 – 17.06.2022   08.09.2022 – 14.09.2022 ALL INCLUSIVE 18.06.2022 – 05.07.2022 25.08.2022 – 07.09.2022ALL INCLUSIVE 06.07.2022 – 24.08.2022   ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба  – без балкон 46 € 55 €  63 €
Лице во двокреветна соба – поглед парк 48 €  57 € 67 €
Лице во студио -поглед море 52 € 60 € 70 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 •  Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Фитнес сала
 • Интернет
 • Анимација

Во цените не е вклучено :

 • патничко осигурување 
 • туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Попусти:

 • Дете до 4.99 години – бесплатно
 • Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца  возрасни во двокреветна соба – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете 5-11,99 години на дополнителен кревет до двајца возрасни во двокреветна соба – плаќа 50 % од цената за возрасен
 • Трет возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио – 20% попуст на регуларната цена
 • Доплата за поглед море во двокреветна соба – 2,5е по лице на ден

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба (без балкон) – 2 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Студио (поглед море)- 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години 

Плаќање 30% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И Т.А. С-ТРАВЕЛ