You are currently viewing ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* – Сандански    12.04.2021-31.01.2022

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* – Сандански
сите соби се ЛУКС (Реновиран 01 Окт. 2019)

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.
Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

Интерхотел – Сандански   12.04.2021-31.01.2022

Цени по СОБА на ДЕН

капацитет петок и сабота недела-четврток 10+ ноќи
SGL lux (еднокреветна лукс соба)
1 adl 70 € 58 € 54 €
1adl +1chd (4-11,99) 70 € 58 € 54 €
DBL lux (двокреветна лукс соба)
2 adl 89 € 73 € 70 €
2 adl+1chd (0-3,99) 89 € 73 € 70 €
2 adl+1chd (4-11,99) 102 € 84 € 80 €
2 adl+2chd (0-3,99 / 4-11,99) 102 € 84 € 80 €
2 adl+1chd (12-15,99) 118 € 98 € 94 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 118 € 98 € 94 €
DBL SUP (двокреветна супериор соба-студио)
2 adl 107 € 88 € 84 €
2 adl+1chd (0-3,99) 107 € 88 € 84 €
2 adl+1chd (4-11,99) 107 € 88 € 84 €
2 adl+2chd (0-3,99 / 4-11,99) 107 € 88 € 84 €
2 adl+1chd (12-15,99) 136 € 113 € 108 €
3 adl 136 € 113 € 108 €

Studio (студио стандард)

2 adl 128 € 107 € 102 €
2 adl+1chd (0-3,99) 128 € 107 € 102 €
2 adl+1chd (4-11,99) 128 € 107 € 102 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 128 € 107 € 102 €
2 adl+2chd (4-11,99/4-11,99) 128 € 107 € 102 €
2 adl+1 chd (12-15,99) 158 € 131 € 94 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 158 € 131 € 94 €
3 adl 158 € 131 € 94 €
3 adl+1chd (4-11,99) 158 € 131 € 94 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 158 € 131 € 94 €
APP lux (апартман лукс)
2 adl 138 € 120 € 114 €
2 adl+1chd (0-3,99) 138 € 120 € 114 €
2 adl+1chd (4-11,99) 138 € 120 € 114 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 138 € 120 € 114 €
2 adl+1chd (12-15,99) 174 € 145 € 138 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 174 € 145 € 138 €
3 adl 174 € 145 € 138 €
3 adl+1chd (0-3,99) 174 € 145 € 138 €
3 adl+1chd (4-11,99) 174 € 145 € 138 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 174 € 145 € 138 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Доплата:   вечера    12€ – возрасен,     7€ – дете 4-12

Легенда:

DBL – двокреветна соба, APP – апартман, STD – студио, SGL – еднокреветна соба,
BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион ( појадок+вечера)

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок

Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С
Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
Лежалка и пешкир покрај базените
Безжичен интернет во целиот хотел
Паркинг
Сеф на рецепција
Детско катче со аниматор
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Капацитет за сместување

сместување максимум капацитет во соба
Двокреветна соба  2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Студио  3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба (студио) 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.

Редовниот ценовник не важи семинари, конгреси и за следниве периоди:  :

 • 02.04-11.04.2021
 • 04.05.2021
 • 09.05.2021
 • 24.05.2021
 • 05.05-08.05.2021
 • 21.05-23.05.2021
 • 28.12.2021-01.01.2021

За овие периоди има специјални пакет цени кои ќе бидат објавувани дополнително.

СМЕСТУВАЊЕ:

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.
Големината еднокреветни и двокреветни соби  25м2.

Во собите:
кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче

Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99

DBL SUP (двокреветна супериор соба-студио)
Спална со  брачен кревет (без прозор), физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче  (4 студиоа вкупно).    
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

STD – студио стандард
Спална со  брачен кревет, физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче  (1-4 кат).    

Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче,  две купатила (5-7 кат)              

Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.

Политика за деца:
Дете под 3,99 години се сместува – бесплатно.

Дете на возраст од 4 – 11,99 год. користи попуст.
Лице кое има навршени 12 год. во времето на пријавување,се смета како возрасна особа.
Возрасен или дете на дополнително легло користи попуст.
Дете од 4-11.99 год. на редовно легло користи попуст.

НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

РАЗГЛЕДИ во близина на Сандански

Рилскиот манастир, еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години на
Х век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера,бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански.
Мелник–“градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански.
Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиотманастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век.
Природниот резерват  Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само
15 км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

 1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозитуплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 1. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 денапред пристигнувањето без пенали.
 2. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 денапред датата на престигнување без пенали. Промена на име и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ  од резервацијата.
 1. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 денапред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 2. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
 3. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 денапред пристигнување е без пенали.
 4. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 денапред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
 5. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан  од страна на гостинот и од овластените во хотелот.