You are currently viewing Интерхотел 4* – Сандански, Бугарија (22.12-26.12.2023)

Интерхотел 4* – Сандански 

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.  Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица

Цени со појадок или појадок и вечера

Важат во периодот 22.12-26.12.2023 година

Цени за период 22-26.12.2023 НЕД-ЧЕТВ  ПЕТ-СAБ 
BB НB ВB HB
Еднокреветна соба 82€ 105€ 99€ 122€
Двокреветна соба 105€ 151€ 127€ 173€
Супериор 126€ 172€ 153€ 199€
Студио 152€ 198€ 180€ 229€
Апартман 171€ 217€ 206€ 252€
Апартман Фемили 3adl 234€ 303€ 281€ 350€
Доп.легло возрасен/детњ (12-15,99 г.)  35€ 58€ 42€ 65€
Дете од 4-11.99г. на редовно легло со 1 возрасен  0 11€ 0 11€
Дете од 4-11,99 г. на доп. легло со 2возрасни во соба  15€ 27€ 19€ 30€
Доп. легло дете 4-11.99 г. в студио, супериор или апартман  0 11€ 0 11€
Бебе до 3,99 г.  0 0 0 0

Цената е по соба за ноќевање и вклучува:

 • Сместување за соодветен број ноќевања и богат појадок или појадок и вечера;
 • Користење на сауна и фитнес центар;
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода со полуолимписка големина;
 • Користење на надворешен базен со минерален изглед;
 • Користење на надворешен термален базен со минерална вода;
 • Користење на паркинг;
 • Безжичен интернет низ целиот хотел;
 • За децата: забавна куќа со професионален аниматор и игралиште на отворено;
 • Во цената е вклучено 9% ДДВ и туристичка такса.
 • Резервацијата се смета за загарантирана по 100% авансно плаќање на доспеаната сума.
 • Цените важат за сместување во периодот од 02.01-07.01.2024  година

Услови за агентот и гостинот:

 1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозитуплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 денапред пристигнувањето без пенали.
 3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 денапред датата на престигнување без пенали. Промена на име и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ  од резервацијата.
 4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 денапред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
 6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 денапред пристигнување е без пенали.
 7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 денапред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
 8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан  од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ