You are currently viewing Интерхотел 4* – Сандански, Бугарија – Септември 2021

ИНТЕРХОТЕЛ-САНДАНСКИ 03-06 Сеп, 22-26 Сеп 2021

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести. Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

Тип соба

Цена по соба на ден НП

Цена по соба на ден ПП

Еднокреветна

72€

81€

Двокреветна

93€

112€

Супериор соба

111€

130€

Студио

134€

153€

Апартман(2лица)

151€

169€

Возрасен на дополнително легло во апп или студио

31€

41€

Дете од 04-12 г со 1 возрасен во соба

0

7€

Дете од 04-12 г со 2 возрасни во соба

13

19

Бебе до 4г

0

0

 

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок/полупансион
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Личен трошок на патникот
 • Неспомнати услуги