You are currently viewing Велигденски Пакет – Интерхотел Сандански 4*

Сандански  е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од  33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.
Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

Период на валидност 21.04-25.04.2022

ПАКЕТ 3 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

ТИП СОБА ЦЕНА
Двокреветна соба(2лица) 493€
Еднокреветна соба(1лице) 343€
Супериор соба(2лица) 562€
Студио(2лица) 647€
Апартман(2лица) 711€
Фамилијарен апп(3лица) 961€
Возрасен на доп. легло во студио/ апартман 191€
Дете 12-15.99г. на доп. легло во соба(1лице) 191€
Дете 12-15.99г. на доп. легло во студио/апартман(1лице) 191€
Деца до 3,99г БЕСПЛАТНО
Дете 4-11,99г. на редовно легло во соба со 1 возрасен 43€
Дете 4-11,99г. на доп. легло во соба 97€
Дете 4-11,99г. на доп. легло во студио 43€
Дете 4-11,99г. на доп. легло во апартман 43€

 

 ПАКЕТ 4 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК

ТИП СОБА ЦЕНА
Двокреветна соба(2лица) 518€
Еднокреветна соба(1лице) 386€
Супериор соба(2лица) 610€
Студио(2лица) 721€
Апартман(2лица) 805€
Фамилијарен апп(3лица) 1104€
Возрасен на доп. легло в апартман(1лице) 182€
Дете 12-15.99г. на доп. легло во соба(1лице) 182€
Дете 12-15.99г. на доп. легло во студио/ апартман(1лице) 182€
Деца до 3,99г БЕСПЛАТНО
Дете 4-11,99г. на редовно легло во соба со 1 возрасен 20€
Дете 4-11,99г. на доп. легло во соба 87€
Дете 4-11,99г. на доп. легло во студио 20€
Дете 4-11,99г. на доп. легло во апартман 20€

 

 ПАКЕТ 4 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

ТИП СОБА ЦЕНА
Двокреветна соба(2лица) 613€
Еднокреветна соба(1лице) 427€
Супериор соба(2лица) 700€
Студио(2лица) 809€
Апартман(2лица) 887€
Фамилијарен апп(3лица) 1208€
Возрасен на доп. легло в апартман(1лице) 235€
Дете 12-15.99г. на доп. легло во соба(1лице) 235€
Дете 12-15.99г. на доп. легло во студио/апартман(1лице) 235€
Деца до 3,99г БЕСПЛАТНО
Дете 4-11,99г. на редовно легло во соба со 1 возрасен 51€
Дете 4-11,99г. на доп. легло во соба 116€
Дете 4-11,99г. на доп. легло во студио 51€
Дете 4-11,99г. на доп. легло во апартман 51€

Цените се во ЕВРА, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Пакет цените се по соба и вклучуваат:

 • Сместување за соодветниот број ноќевања и појадок или појадок и вечера
 • Концерт на мандолински оркестар на 23.04.
 • Велигденски богат појадок на 24.04.2022г од 11:30 до 14:30 часот
 • Детска велигденска работилница во конференциска сала „Сандански“ на 24.04.
 • Празнична програма за време на вечера на 24.04 / за HB пакети /
 • Разни активности за деца
 • Сауна и фитнес центар
 • Затворен базен со минерална вода
 • Отворен базен со минерална вода
 • Надворешен термален базен со минерална вода
 • Бесплатен безжичен интернет пристап
 • За деца: детско игралиште покрај базен, детска игротека со професионален аниматор
 • Цените вклучуваат  ДДВ и туристичка такса
 • Резервацијата е загарантирана со 100% аконтација.
 • Цените се неповратни.
 • Цените важат во периодот од 21 до 25 април 2022 година.

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Личен трошок на патникот
 • Неспомнати услуги

Сместување:

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.
Големината еднокреветни и двокреветни соби 25м2.

Во Собите:
кабловска телевизија,безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата),бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

 • DBL – двокреветна лукс
  Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче             
  Максимален капацитет:2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99
 • DBL SUP (двокреветна супериор соба-студио) Спална со брачен кревет (без прозор), физички одделена (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче (4 студиоа вкупно). Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
 • STD – студио стандард Спална со брачен кревет, физички одделена (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче (1-4 кат). Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
 • APP – апартман лукс Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна cо кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила (5-7 кат)  Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.

Напомена!!!
Хотелот не прима домашни миленици

Сместување и напуштање на собите:

 • Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
 • Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)
 • Поради состојбата со Коронавирус (СОВИД-19), можни се рестрикции ( во зависност од состојбата) на некој делови за заштита на гостите и персоналот. Одредени услуги и удобности можеби нема да се достапни или ке се ограничени.

Разгледи во близина на Сандански

 • Рилскиот манастир, еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години наХ век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера,бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански.
 • Мелник–“градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански.
 • Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиотманастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век.Природниот резерват Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само15 км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.