ИНТЕРХОТЕЛ – Сандански 15.03.2019 – 17.03.2019 Март 2019

ИНТЕРХОТЕЛ – Сандански

15.03.2019 – 17.03.2019 Март 2019

 

БИТОЛА-САНДАНСКИ

15 март 2019. Поаѓање во 06.00 часот од Битола за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности). Пристигнување во Сандански. По пристигнувањето сместување во хотелот. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање.

 

                                                                                         САНДАНСКИ

16 март 2019. Појадок. Слободно време за индивидуални активности, можност за користење на СПА центарот или индивидуална прошетка во градот. Можност за факултативна организирана вечера. Ноќевање.

                                                                                САНДАНСКИ-БИТОЛА

17 март 2019. Појадок. Напуштање на хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 12.30 часот (локално време), поѓање кон месноста Рупите (храмот – света Петка и гробот на најпознатата пророчица –

Баба Ванѓа каде е и погребана). По посетата поаѓање за Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Битола во вечерните часови.

                                               

Тип на соба 2 ноќевања со појадок
1DBL стандард 93
1SGL стандард 71
1 DBLлукс 102
1SGL лукс 81
Студио  „СТАНДАРД“     (2 особи) 111
Апартман  „ЛУКС“          (2 особи) 141
Дополнително легло во СТУ/АПП 51

                                                 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

 • Цените се за 1 лице за 2 ноќевања (зависно од видот на собата) со појадок, со превоз
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса
 • Попатна посета на гробот на Баба Ванѓа
 • Придружник и организација на патувањето

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО

 • Патничко здравствено осигурување – 150 денари
 • Можност за дoплата за полупансион 12 евра по лице на ден, без пијалoци

 

ДОПЛАТИ ЗА ДЕЦА

 • Редовно легло– дете 4-11,99 г. 65 €
 • Дополнително легло – дете 4-11,99 г. 39 €
 • Дополнително легло– дете 12-15,99 г. 71 €
 • Дете дo 3,99 г. 0 €

 

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)

Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

 

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

 • За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 • Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
 • Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 • Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 • Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
 • Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
 • Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
 • Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Т.А С-ТРАВЕЛ – Битола