Интерхотел 4* – Сандански, Бугарија – Промо Пакет 05.01-08.01.2020

Интерхотел 4* – Сандански, Бугарија – Промо Пакет 05.01-08.01.2020

ПРОМО ПАКЕТ “INTERHOTEL SANDANSKI 4*” БОЖИЌ 2020

Термин : 05.01.2020 – 08.01.2020 – 3 ноќевања – Без превоз
Сместување во за уплата  ДО 20.11.2019  ПРОМО ЦЕНА 
Двокревeтна лукс соба 200 € 205 €
Еднокреветна лукс соба 155 € 160 €
Студио ( 2 возрасни) 289 € 290 €
Апартман (2 возрасни) 325 € 325 €
Доплата за 3 ноќевања по лице
 Дете од 0-3,99 год. во соба                                                                                      бесплатно
Дополнително легло за дете 4-11,99 во соба                                                           34€
Дополнително легло за дете 12 – 15,99 во соба                                                      79€

 

сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни+1 дете до 15.99+1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни+1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни+1 дете до 11.99г+1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.

Во цената Е вклучено:

3 Нокевање со појадок,   (МОЖНОСТ И ЗА 2 ноќевања со појадок),
Користење на сауна, парна бања, фитнес центар,
Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери),
Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С,
Лежалка и пешкир покрај базените,
Безжичен интернет во целиот хотел,
Паркинг,
Сеф на рецепција,
Детско катче со аниматор,
Туристичка такса

 

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз,
Патничко осигигурување,
Неспомнати услуги,
Личен трошок,

доплата за вечера  12€  за возрасен , 8€ за дете од 04-12 г. на ден.

 

НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици
Цените се во евра, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд

 

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

Сместување во собите по 15:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

GPS координати: 41.567978, 23.282570 (линк…)

 

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

02.01.2020 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

03.01.2020 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот. Ноќевање.

04.01.2020 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот. Ноќевање.

05.01.2020 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

РАЗГЛЕДИ во близина на Сандански

Рилскиот манастир, еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години на

Х век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера, бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански.

Мелник–“градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански.

Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиотманастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век.

Природниот резерват Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само

15 км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.