You are currently viewing Ипсос – Апартмани 2024

Ипсос – Апартмани

 

Вилата Ipsos Apartments се наоѓа во мирниот дел на Ипсос, на околу 250 метри од плажата. Вилата има двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни соби, секоја со мини кујна која е опремена со основен прибор, тоалет, интернет и тераса. Собите се наоѓаат на високо приземје и прв кат и се уредени во стандардно грчки стил. Секоја соба има клима која дополнително се доплатува 5евра од ден кај претставникот на агенцијата.


7 ноќи и 
Превоз
 ВИЛА IPSOS APARTMENTS
Термин: ТИП СОБА РЕДОВНА ПО ЛИЦЕ
31.08 – 07.09 1/4 149€
1/3
1/2
159€
07.09 – 14.09 1/4 139€
1/3
1/2
149€
14.09 – 21.09 1/4  129€
1/3
1/2
139€
21.09 – 28.09 1/4 119€
1/3
1/2
129€
  1/3
1/2
149€
01.07 – 08.07 1/4 159€
1/3
1/2
169€
08.07 – 14.07
(6 ноќи)
1/4 179€
1/3
1/2
189€
14.07 – 22.07 1/4 189€
1/3
1/2
199€
22.07 – 29.07 1/4 199€
1/3
1/2
209€
 29.07 – 05.08 1/4 199€
1/3
1/2
209€
05.08 – 12.08 1/4 219€
1/3
1/2
229€
12.08 – 19.08 1/4 219€
1/3
1/2
229€
19.08 – 26.08 1/4 209€
1/3
1/2
219€
26.08 – 02.09 1/4 159€
1/3
1/2
169€
02.09 – 09.09 1/4 139€
1/3
1/2
149€
09.09 – 16.09 1/4 129€
1/3
1/2
139€
16.09 – 23.09 1/4 109€
1/3
1/2
119€
23.09 – 30.09 1/4 89€
1/3
1/2
99€

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Доплата во автобус за траект 20€ по лице.

На акциските цени, нема одбивање за сопствен превоз.

НАПОМЕНИ: 

   • Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
    • Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 20 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
    • Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден. Се плаќа во автобус.
    Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
    Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
    • За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
    • Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 18 евра за траект
    • Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
    • За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
    • Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата, а превозот се одвива преку граничниот премин Меџитлија (Битола)
    • Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10 евра (освен првите две).
    • Цена само за превоз 80 евра со доплата од 20 евра за траект – во два правци.
    •Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
    •Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

   • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
   • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18 евра за траект
   • Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 18 евра за траект.

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

   • Check in во собите е после 14h до 16h по грчко време
   • Check out е до 09h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.
   • Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж
   • Четворокреветните соби се со две посебни спални соби и тераси, физички одвоена кујна и одвоен тоалет.
   • Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот
   • Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.
   • Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот
   • Постои можност за додавање на трет дополнителен кревет во студијата или петти дополнителен кревет во апартманите

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ во организација на агенцијата

Во соработка со нашиот партнер тур оператор на нашите патници им нуди единствена можност да го истражат и да уживаат во убавините на островот Крф. Преку нашиот претставник кој ќе биде задолжен за Вашиот престој таму, ќе имате прилика да се запознаете со убавините што ова место ги       нуди.

 

СЛИКИ: