You are currently viewing Измир 5 ноќи авио програма 2023/24

5 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ Секоја недела

Измир е трет по големина град во Турција, кој, со својата историја,одлична клима, 629 км крајбрежје, море со сите нијанси на сино, ибогато културно наследство, Ве очекува да го откриете. Измир е едноод најголемите пристаништа и најстарите населби во Средоземното
Море кој се чини дека е изграден со бавно темпо и тивко азурно морекој што може да ви го привлече сето внимание.

Во цената се вклучени следните услуги:

 • Авионски билет со Sun Express од Скопје со вклучени аеродромски такси, 7 кг рачен
  багаж и 20 кг чекиран багаж
 • Трансфер од аеродром до хотел и обратно
 • 6 дена / 5 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок

Во цената не се вклучени следните услуги

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, минибар, пијалоци, оброци надвор од
  концептот)

ПАКЕТ АРАНЖМАН 5 НОЌИ

 (од ноември 2023 до април 2024)

ХОТЕЛ Тип на соба Услуга Цена за пакет по лице
Grand Corner Hotel 4* Standard room BB 389 €
Marlight Boutique Hotel 4* Standard room BB 409 €
Ontur Hotel Izmir 4 * Standard room BB 409 €
Blanca Hotel 4* Standard room BB 439 €
Oglakcioglu Park Boutique Hotel 4* Standard room BB 459 €
Mitte Port Hotel 4* Superior Room BB 509 €
Wyndham Grand Izmir Özdilek 5* Standard Room BB 579 €
Radisson Hotel Izmir 5* Standard room BB 579 €
Hyatt Regency Izmir Istinye Park 5* Standard room BB 609 €
Mövenpick Hotel Izmir 5 * Superior room BB 619 €
Renaissance Izmir Hotel 5 * Superior room BB 649 €
Izmir Marriott Hotel 5* Standard Room BB 669 €
ЛЕТОВИ
 Петок Скопје Измир XQ897         11:20 14:40

Измир Скопје XQ896         11:05 10:30

Недела Скопје Измир XQ896         17:15 20:35

Измир Скопје XQ896         17:00 16:25    

 

Важна напомена:

 • Цените не се гарантирани, туку се променливи во зависност од слободни места во авион и хотел
 • Цените за деца кои патуваат со возрасно лице се достапни на барање
 • Цените за еднокреветни или трокреветни соби се достапни на барање
 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба. Плаќањето е исклучиво во денари 1 € = 62 ден
 • Пасошот треба да биде валиден минимум 6 месеци од денот на враќање
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
 • Важат останатите општи услови на патување на СКТМ и С-Травел – ОСВЕН ПОГОРЕ НАВЕДЕНИТЕ