You are currently viewing Клуб Сателит Златибор-2023

 Клуб Сателит Златибор, уникатен бајковит Златиборски замок на една од најубавите планини во Србија.

Сместувачкиот капацитет на сателитот се состои од 10 соби и 14 апартмани со различни стилови и топли бои. Луксузно опремени, имаат се што ви треба за комплетен комфор и апсолутно уживање: LCD телевизори, ДВД плеери, услуга во соба, мини бар, сеф, телефон, Wi-Fi  други удобности.

Користењето на  спа центар (базен, сауна, џакузи, арома туш) е бесплатно за гостите на објектот и е достапно секој ден од 9 до 23 часот.

Идеално е да се комбинира свежиот планински воздух со ефектите на солената вода во внатрешниот базен во спа центарот. Температурата на водата надминува 30 степени, што ја прави исклучително здрава и пријатна за организмот, препорачана за сите возрасти. 

Опуштете се во сателитскиот клуб и комбинирајте го свежиот планински воздух со ефектите на солената вода исто како да сте на море. До базенот има камин каде што можете да поминете незаборавни моменти со вашите најблиски, консумирајќи одбрани вина од нашата широка палета.

Двокреветна соба(до 3 возрасни) Апартмани (со една или две спални и дневен престој)
45 еур по лице на ноќ 60 еур по лице на ноќ

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 •         Цена по лице на ноќ и се однесуваат за услуга ПОЛНПАНСИОН
 •         Две деца до 15год со двајца возрасни БЕСПЛАТНО
 •        Шведска маса со повеќе врсти храна/салати/пецива ( под 20 лица три врсти храна по избор )
 •     Користење СПА центар со затворен базен со солена вода, џакузи со блок за хидромасажа, арома туш и сауна неограничено користење во период од 09-24h ( деца до 20h )
 •         Детско катче со Sony Playstation игри
 •        Room Service oд 08h  – 20h  преку android / iphone апликација
 •        Wi-Fi оптички интернет и дигитална телевизија со повеќе од 300 канали

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Туристичка такса – возрасни ( од 15 год ) изнесува 120,00 RSD од ден, деца ( од 7 до 15 години ) изнесува 60,00 RSD од ден
 • Осигурување за гостите изнесува 15,00 RSD дневно
 • Доплата за домашни миленици изнесува 700 RSD во склоп со правилникот

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ:

 •         30% попуст за пијалоци и додатни услуги во ресторанот и 20% попуст на цените за масажи

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ