You are currently viewing Хотел Koviou – Никити   2021

  Цени: од 149 €
  Локација: Никити, Грција
  Траење: 7 ноќевања

Хотел Koviou се наоѓа на 5km од најблиското село Никити, во кое можат да се најдат традиционални таверни, ресторани, продавници и бутици. Хотелот се наоѓа на 250m од прекрасната песочна плажа. Во околината на хотелот нема ресторани, па препорачуваме да се користи сопствен превоз. Идеално место за активен фамилијарен одмор. Хотелот е исполнет со пријателска и пријатна атмосфера, која ја прават  идеалена за  семејства кои бараат релаксирачки одмор.

Опис на објектот: Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки. 
Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената.
Користењето на лежалките на базен, како и Wi-Fi интернет во соба, ресторан, рецепција, се бесплатни. Користењето на лежалките и чадорите на плажата се доплаќа. 

1/3+1 соба: еден брачен кревет, еденединечен и една софа на извлекување за дете
Дуплекс 1/4:еден брачен кревет во една соба и два единечни во друга

Услуга

  • Полупансион – доручек и вечера на шведска маса
  • Појадок 08:00-10:00ч.
  • Вечера 19:00-21:00ч.     

Check in: 14:00h.
Check out: 10:00h.

 

 

GPS Координати: 40.183718, 23.713481

ОВИЕ ЦЕНИ ВАЖАТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИТЕ ОД 2020 ГОДИНА ( издадени ваучери) 

Цената е за 1 возрасно лице за 7 полупансиони
Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

период  услуга стандард соба 1/2+2
06.06 – 13.06 7 полупансиони 259 €
13.06 – 20.06 7 полупансиони 279 €
20.06 – 27.06 7 полупансиони 299 €
27.06 – 04.07 7 полупансиони 329 €
04.07 – 11.07 7 полупансиони 359 €
11.07 – 18.07 7 полупансиони 399 €
18.07 – 25.07 7 полупансиони 399 €
25.07 – 01.08 7 полупансиони 399 €
01.08 – 08.08 7 полупансиони 399 €
08.08 – 15.08 7 полупансиони 399 €
15.08 – 22.08 7 полупансиони 379 €
22.08 – 29.08 7 полупансиони 319 €
29.08 – 05.09 7 полупансиони 279 €
05.09 – 12.09 7 полупансиони 209 €
12.09 – 19.09 7 полупансиони 189 €
19.09 – 26.09 7 полупансиони 149 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

 

ОВИЕ ЦЕНИ СЕ ЗА 2021 ГОДИНА
Цените се по ЛИЦЕ на ДЕН

периоди услуга Single Triple Standard Family
01.06 – 15.06.2021    (период  A) полупансион 49,00 35,00 39,00 42,00
16.06 – 05.07.2021    (период  B) полупансион 55,00 43,00 48,20 50,40
06.07 – 31.08.2021    (период  C) полупансион 65,00 56,00 59,30 60,50
01.09 – 10.09.2021    (период  D) полупансион 55,00 42,60 48,20 50,40
11.09 – 27.09.2021    (период  E) полупансион 42,50 31,30 34,70 37,00
1во дете до 11,99 полупансион -100% -100% -100% -100%
2ро дете до 11,99 полупансион  / / / -100%
2ро дете 0-05,99 полупансион  /  / -100% -100%
трет возрасен над 12 години полупансион / -30% -30% -30%
четврт возрасен над 12 години полупансион / / / -50%

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло во Family– БЕСПЛАТНО
Прво до 5,99 и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло во Standard– БЕСПЛАТНО
Прво дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло во Triple– БЕСПЛАТНО
Туристичка такса (1,5 € на ден / по соба) не е вклучена во редовните цени

Минимален престој во периодите Б, Ц и Д е 5 ноќевања

Во цената Е вклучено:
Услуга полупансиони (шведска маса)
Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворен базен со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот
Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)
Полупансион :
Појадок 08:00-10:00ч. – шведска маса
Вечера  19:00-21:00ч. – шведска маса
Важни напомени :
Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети во собата
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.
Политика за откажување:
15 дена пред пристигнувањето не се наплатува
14-10 дена пред пристигнувањето се применуваат 50% трошоци
9-3 дена се применуваат 70% трошоци
2-1 дена се применуваат 90% трошоци
Недоаѓање прв ден 100% трошоци

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цена по лице за превоз од Скопје за Ситонија (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор)  40 €

Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес  45 €
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)- трансфер до Удово  45 €
Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  40 €
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)  35 €

Цена по лице за превоз од Битола за Ситонија:
03:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон) 35 €
Деца од 2-11,99 год – попуст од 10 € од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин,
  • Попустите не може да се комбинираат,
  • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,,
  • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
  • Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.

* При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
*Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*За резервација е потребно 50% уплата од сумата на аранжманот, доплата се 15 дена до датумот
*Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
*Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
*Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.