ХОТЕЛ LAKI & SPA 4* – ОХРИД 2020

Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи.
Спој на модерно, елегантно, луксуз и потребниот мир за ова лето, со најубави бои на заслепувачка природа и сјајот на Охридското езеро, несекојдневна архитектура, најсовремен Спа центар наменет само за ваше уживање и заборавање на реалноста, базени за возрасни и деца, прекрасна тераса со неверајотен избор на кулинарски специјалитети, максимално уживање на коктелите покрај базен и разладување во топлите денови.

ЦЕНОВНИК  2020 LAKI HOTEL & SPA ****

    Тип – Услуга   
Тип Соба Доручек BB  Полупансион HB Полн Пансион FB
Стандард еднокреветна соба  40 Еur  50 Еur  60 Еur
Стандард двокреветна соба  30 Еur  40 Еuro  50 Еur
Апартман ( до 4 лица )  150 Еur  160  Еuro     170 Еur

 

  • Цените се зададени за ноќевање по лице со вклучена туристучка такса ;
  • Деца до 7 години – бесплатно ;
  • Деца од 7 до 12 години плаќаат 50% од сумата за возрасен ;
  • Дополнителен оброк – 10 евра по лице по оброк
  • Користење на спа центарот е вклучен во цената
  • Специјални цени за групни аранжмани

Политика на отказ на резервација:

До 8 дена пред пристугање – без пенали
Од 7-2 дена пред пристигање – 50% пенали
Ден пред пристигање – 100% пенали

 

Промо понуда С-Травел : 

– 5 дена  ( 4 ноќевања) услуга со доручек BB  = 100 еур по лице во двокреветна стандард соба
– 8 дена  ( 7 ноќевања) услуга со доручек BB = 160 еур по лице во двокреветна стандард соба
*Еднокреветна соба + 30 % на наведените суми