Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море,  покрај кристално чиста вода и белата песок на плажата,  во истражување на богатата историја, уживајќи во врвната гастрономија, ХАНИОТИ е идеален избор за вашиот незаборавен одмор или подолг престој. Препознатливо е по космополитската атмосфера, традиционалното се меша со модерните европски трендови.  Ханиоти е место кое гарантира релаксирачки и незаборавен престој, има голем број хотели, апартмани и вили, бутици, продавници, бројни ресторани, кафе барови и традиционални таверни што ќе го задоволи секое семејство, исто така има  и модерни барови и денс- клубови кои нудат вечерна забава за сите возрасти, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.  Овде имате можност за факултативни излети и екскурзии, така што можете да ги посетите Света Гора, Метеорите, заливот Торонеос.

S- STUDIO – Ханиоти 2020

S – STUDIO – Ханиоти [Show slideshow] Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море, покрај кристално чиста ...
Прочитај повеќе

Вила ГЕОРГЕ – Ханиоти

[Show slideshow] 1► Објектот Gеорге Apartments се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, во непосредна близина на познатиот супер маркет ...
Прочитај повеќе

Вила Panorama – Ханиоти

[Show slideshow] Вила Панорама е нов објект на главниот влез во Ханиоти и е одалечена од плажа околу 7 мин ...
Прочитај повеќе

Вила Vergina – Ханиоти

[Show slideshow] Vila Vegrina се наоѓа во близина на бич барот Молос на 200м, и 50м до плажата води пат ...
Прочитај повеќе
Затворете мени