Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море,  покрај кристално чиста вода и белата песок на плажата,  во истражување на богатата историја, уживајќи во врвната гастрономија КАЛИТЕА е идеален избор за вашиот незаборавен одмор или подолг престој.  Богатата инфраструктура,  бројните туристички комплекси, марини и трговски центри, како и свежиот воздух од околните планини обраснати со борови шуми, се причина Калитеа да биде посакувана дестинација за подолг престој, одмор и живеење. Ви овозможува да уживате во многубројните, таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

КАЛИТЕА – ВИЛА МАРИА

[Show slideshow] 1► Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море. Собите ...
Прочитај повеќе

Вила – АМЕЛИА ЛУКС – Калитеа

[Show slideshow] 1► Амелиа Лукс Апартманите се наоѓаат во Калитеа, на 100м оддалеченост од плажа, до плажа се доаѓа од ...
Прочитај повеќе

Вила Јанис – Калитеа 2020 (Сабота)

[Show slideshow] Вила Јанис се наоѓа на главната улица наспроти познатиот ресторан Брики, т.е 50 метри од строгиот центар на ...
Прочитај повеќе

Вила Thea – Калитеа

[Show slideshow] 1► Вила Thea се наоѓа на прекрасна локација измеѓу плажата и шеталиштето во Калитеа на левата страна од ...
Прочитај повеќе

Вила Poseidon – Калитеа 2020

[Show slideshow] Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила ...
Прочитај повеќе

Вила Poppis – Калитеа

[Show slideshow] СТУДИЈА ПОППИС – А категорија – се наоѓаат во првиот ред на шеталиштето во Калитеа. СТУДИЈА ПОППИС се ...
Прочитај повеќе

Вила Meropi – Калитеа

[Show slideshow] АПАРТМАНИ МЕРОПИ – А категорија -се наоѓаат веднаш до Поппис Апартманите во првиот ред на шеталиштето во Калитеа ...
Прочитај повеќе

Вила Dimitra – Калитеа 2020

[Show slideshow] Вила Димитра се наоѓа на 500метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2мин пешачење до ...
Прочитај повеќе

Вила Ammos – Калитеа

[Show slideshow] „AMMOS APARTMENTS“ “B” категорија се наоѓа на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа, AMMOS APARTMENTS еоддалечена од најубавата ...
Прочитај повеќе
Затворете мени