Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море,  покрај кристално чиста вода и белата песок на плажата,  во истражување на богатата историја, уживајќи во врвната гастрономија, ПЕФКОХОРИ е идеален избор за вашиот незаборавен одмор или подолг престој.  Пефкохори го краси преубавата црква, стариот плоштад, улички со расцветани лимонови дрва, долга песочна плажа, шеталиште покрај море кое во вечерните часови е центар на сите збиднувања. Има огромен број на таверни, ресторани, барови, пицерии и супермаркети. Пефкохори е сликовито место, со поплочени улици, уредени дворови, разнобојни цвеќиња. Има огромен број продавници, супермаркети, златари, амбуланта, аптека, пошта. На плажите може да се изнајмат лежалки и чадори за сонце, како и реквизити за спорт на вода. Овде секој може да најде нешто по свој вкус, затоа е подеднакво популарно меѓу сите возрасти, од најмлади до најстари, од оние кои сакаат луда забава до оние кои сакаат мирен семеен одмор.

mezoneta_stravel_pefkohori

С-ТРАВЕЛ МЕЗОНЕТА – ПЕФКОХОРИ 2020

[Show slideshow] 1► С-ТРАВЕЛ МЕЗОНЕТА – ПЕФКОХОРИ 2020 С-ТРАВЕЛ МЕЗОНЕТА – се наоѓа во стариот дел на Пефкохори , прекрасен ...
Прочитај повеќе

АПАРТ ХОТЕЛ ГОЛДЕН БЕЈ ПЕФКОХОРИ

[Show slideshow] Апарт хотел ГОЛДЕН БЕЈ е хотел на база полупансион, кој се наоѓа во еден од најекслкузивните делови на ...
Прочитај повеќе

Вила Natalia – Пефкохори

[Show slideshow] Вила Наталиа се наоѓа во срцето на Пефкохори, на минута од пешачката зона, до плажа и до првиот ...
Прочитај повеќе