Врахос се наоѓа на преубава песочна плажа (можеби најубавата на Јонско Море), со тиркизна плава боја, која е долга повеќе од 2km. Врахос се наоѓа на половина пат помеѓу Парга и Превеза. Туристите од Грција и Италија добро го познаваат ова место. Голем број таверни, барови се распослани на преубавото шеталиште покрај плажа, каде се наоѓаат и повеќето сместувачки капацитети. Близината на Парга, Превеза дури и Лефкада (60km) ви нудат услови за активен одмор. Исто така може да отидете на шопинг до Крф. На 10km се наоѓа Амудиа сместена во преубав залив со песочна плажа. Борова шума, топло море и планини во позадина гарантираат одлична клима и можност за уживање.

Вила IONIAN VIEW – Врахос

[Show slideshow] 1► Вила Ionion View се наоѓа во Врахос на 90метри одалеченост од плажа, вилата нуди прекрасен поглед на ...
Прочитај повеќе

Вила ВРАХОС АПАРТМЕНТС – Врахос

[Show slideshow] 1► Врахос Апартманите се наоѓаат на 50м одалеченост од плажа, и располагаат со трокреветни студиа, опремени со мини ...
Прочитај повеќе

ВРАХОС – SEA VIEW APARTMENTS

[Show slideshow] Вилата се наоѓа на прв ред на плажа, пред неа има бич бар со лежалки (кој не се ...
Прочитај повеќе

ВИЛА САВАШ – ВРАХОС

[Show slideshow] Вила Саваш се наоѓа на 40 м плажа, помеѓу Врахос и Лигија. Идеална локација за љубителите на мирен ...
Прочитај повеќе

ВИЛА – ЛУКАС – ВРАХОС

[Show slideshow] VILA LUKAS – Б категорија, е лоцирана во првиот ред веднаш до плажата во централниот дел на туристичкото ...
Прочитај повеќе

Вила White Sands – Врахос

[Show slideshow] White Sands студијата се наоѓаат на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиjа кои имаат страничен поглед ...
Прочитај повеќе

Вила Pelagos – Врахос

[Show slideshow] Врахос е мало место кое се наоѓа на една од најубавите плажи на јонско море. Ова место е ...
Прочитај повеќе

Вила JK Beach House – Врахос

[Show slideshow] JK Beach House се наоѓа на сама плажа, 500 метри одалечена од Врахос во мирниот дел на патот ...
Прочитај повеќе

Вила Irini – Врахос

[Show slideshow] Вила Ирини се наоѓа на самата плажа и нуди сѐ што може апартманското сместување да понуди. Вилата има ...
Прочитај повеќе

Хотел Mirto – Врахос

[Show slideshow] Хотелот се наоѓа на прв ред од плажа, на 20м далечина. Самиот хотел има двор со тревна површина, ...
Прочитај повеќе
Затворете мени