MAKEDNOS HOTEL 3* – Ситонија

Локација:

Хотел Македнос е лоциран на приватна плажа помеѓу туристичките места Никити и Неос Мармарас на полуостровот Халкидики. Неос Мармарас од самиот хотел е оддалечен 16 km, додека туристичкото место Никити на само 6 km.

Капацитет и услуга:

Хотелот на своите гости им нуди на располагање базен за возрасни и деца, летна тераса, бар на плажа, прекрасна градина, бесплатен безжичен интернет (на јавни места), паркинг, ресторан каде гостите го започнуваат денот со појадок, консумација на кафе и останати пијалоци во текот на целиот ден. 42 комплетно опремени соби со LCD ТВ, телефон, тоалет со туш – кабина, сеф, фен, мини – бар, балкон, огледало, крпи. 

MAKEDNOS 3* NIKITI                                www.hotelmakednos.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

5 01.05-05.06

16.09-01.10

06.06-30.06

29.08-15.09

01.07-27.07

 

28.07-28.08
SINGLE ROOM
1Ad 29 56 65 97
1Ad+1ch(0-2) 29 56 65 97
DOUBLE ROOM
2Ad 35 71 82 122
2Ad+1ch(0-2) 35 71 82 122
2Ad+1ch(3-12.99) 35 71 82 122
DOUBLE ROOM 4 PAX
2Ad+2ch(0-2) 35 71 82 122
2Ad+2ch(0-2)

(3-12.99)

35 71 82 122
2Ad+2ch(3-12.99) 44 88 102 151
TRIPLE STANDARD
3Ad 49 96 111 164
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
SINGLE ROOM
1Ad 39 66 75 107
1Ad+1ch(0-2) 39 66 75 107
DOUBLE ROOM
2Ad 55 91 101 140
2Ad+1ch(0-2) 55 91 101 140
2Ad+1ch(3-12.99) 64 99 111 150
DOUBLE ROOM 4 PAX
2Ad+2ch(0-2) 55 91 101 140
2Ad+2ch(0-2)

(3-12.99)

64 99 111 150
2Ad+2ch(3-12.99) 83 127 140 190
TRIPLE STANDARD
3Ad 77 125 139 192
Мин. Престој 2 3 3 3
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
Опис: паркинг, отворен базен, WI-FI, бесплатни чадори и лежалки на плажа,детско игралиште,детски базен,

ресторан,бар

Соби:клима, САТ ТВ, телефон,сеф,фрижидер,фен,балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2019
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 15 ДЕНА  ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

Информации за објектот

Далечина од морето: 60 m
Далечина од центарот: 4 km
 

Хотелски содржини и услуги

 Базен за деца
 Факс
 Сала со ТВ
 Пристап за хендикепирани лица
 Надворешен базен
 Рент-а-кар
 Бесплатен паркинг
 Лоби бар
 Wi-fi бесплатно (јавни места)
 Игралиште за деца
 Не се дозволени домашни миленици
 Бар на плажа
 Бар покрај базен
 Градина
 

Активности во близина на хотелот

 Спортови на вода
 

Сите соби се опремени со

 ТВ
 Сателитска ТВ
 Сеф во соба
 Фен
 Клима Уред
 Балкон или Тераса
 Бања со туш кабина