You are currently viewing Малдиви – Април / Мај / Јуни

Малдиви – Април / Мај / Јуни

Опис

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места! Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

ЦЕНИТЕ СЕ ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ ЗА ДАДЕН ТИП НА СОБА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК / ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕН АВИОНСКИ ПРЕВОЗ И ТРАНСФЕРИ!

Цени

АПРИЛ (7 ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Bandos Maldives 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.850 € 
Kurumba Maldives 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.500 € 
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.890 € 

МАЈ (7 ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Summer Island Maldives 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.490 € 
Kurumba Maldives 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.200 € 
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.390 €

ЈУНИ (7 ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Summer Island Maldives 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.490 € 
Kurumba Maldives 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.180 € 
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.350 € 
Цените се дадени во евра и пресметани во денари,1 евро = 62 денари

Напомени

Детали од лет за период Април – 7 ноќи престој 
TK1006  12APR  SKPIST 2020 2255 
TK 732  13APR  ISTMLE 0615 1620 
TK 731  20APR  MLEIST 2310 0530+1
TK1003  21APR  ISTSKP 0725 0750   

Детали од лет за период Мај – 7 ноќи престој 
TK1006  10MAY  SKPIST 2020 2255 
TK 732  11MAY  ISTMLE 0615 1620 
TK 731  18MAY  MLEIST 2310 0530+1
TK1003  19MAY  ISTSKP 0725 0750   

Детали од лет за период Јуни – 7 ноќи престој 
TK1006  06JUN  SKPIST 2030 2305 
TK 730  07JUN  ISTMLE 0155 1200 
TK 731  14JUN  MLEIST 2250 0510+1
ТK1003  15JUN  ISTSKP 0725 0750  

Цената е валидна до пополнување на места по тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање

 Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish ailines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба /наведена услуга
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. 
 • Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.