You are currently viewing Велигденски Пакет – MAXI PARK HOTEL & SPA 5* – Велинград

Maxi Park Hotel & SPA е во срцето на планината Родопи, на највисоката точка на главниот град на СПА на Балканот, со спектакуларен поглед кон целиот град и доволно блиску до чистиот воздух и спокојството на природата. Оние кои уживаат да поминуваат време во природа сигурно ќе ја ценат долгата прошетка во околниот парк од борово дрво. И иако луксузот по природа го обвива хотелот, дизајнот, атмосферата и капацитетите се создадени за да ги задоволат потребите и вкусот на нашите префинети гости. За да се исполни потребата за апсолутна релаксација во Велинград, хотелот нуди широк спектар на СПА терапии, вклучувајќи два надворешни базени, три внатрешни базени, два ресторани, внатрешно и отворено детско игралиште, фризерски салон, продавница за малопродажба, заштитен паркинг. , рецепција 24/7 и лоби бар во барок дизајн загреан со прекрасен камин кој ја збогатува атмосферата со вистинско спокојство и топлина. Maxi Park Hotel & SPA може да биде и идеална локација за деловни настани со своите две конференциски сали, целосно опремени за конференции или тим билдинг.

Пакет Велигден 21.04-26.04.2022

Тип на соба Пакет 3ВВ Пакет 3НВ Пакет 4ВВ Пакет 4НВ
Стандард студио2+1 619€ 688€ 757€ 849€
Стандард студио 1+1 501€ 547€ 608€ 670€
Делукс студио 2+1 688€ 757€ 849€ 941€
Делукс студио 1+2 532€ 578€ 649€ 711€
Премиум студио 2+2 718€ 787€ 890€ 982€
Премиум студио 1+2 555€ 601€ 680€ 741€
Џуниор суит 2+2 749€ 818€ 931€ 1023€
Џуниор суит 1+2 585€ 631€ 721€ 787€
Доплата за дете над 11.99г или трет возрасен на дополнително легло 77€ 123€ 102€ 164€

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Пакет цените се по соба за соодветниот број ноќевања и услуга и вклучуваат:

 • Појадок или појадок и вечера
 • Свечен Велигденски ручек
 • Празнична програма
 • внатрешен минерален базен
 • базен со сол од Мртво Море и базен со Water Effects
 • надворешен минерален базен и џакузи
 • 3 минерални бањи
 • финска сауна, руска сауна, кедрова сауна, парна бања, тепидариум, соба за релаксација
 • фитнес
 • ддв и осигурување
 • еко патека
 • безжичен интернет
 • безбеден паркинг.

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплати и попусти:

 • Деца до 11,99 години се сместуваат бесплатно.
 • За резервациии до 28.02.2022 -10% попуст

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ