You are currently viewing Нова Година 2023 – Maxi Park Spa 5*, Велинград

Нова Година 2023 – Maxi Park Spa 5*, Велинград

Maxi Park Hotel & SPA е во срцето на планината Родопи, на највисоката точка на главниот град на СПА на Балканот, со спектакуларен поглед кон целиот град и доволно блиску до чистиот воздух и спокојството на природата.
Оние кои уживаат да поминуваат време во природа сигурно ќе ја ценат долгата прошетка во околниот парк од борово дрво. И иако луксузот по природа го обвива хотелот, дизајнот, атмосферата и капацитетите се создадени за да ги задоволат потребите и вкусот на нашите префинети гости. За да се исполни потребата за апсолутна релаксација во Велинград, хотелот нуди широк спектар на СПА терапии, вклучувајќи два надворешни базени, три внатрешни базени, два ресторани, внатрешно и отворено детско игралиште, фризерски салон, продавница за малопродажба, заштитен паркинг. , рецепција 24/7 и лоби бар во барок дизајн загреан со прекрасен камин кој ја збогатува атмосферата со вистинско спокојство и топлина. Maxi Park Hotel & SPA може да биде и идеална локација за деловни настани со своите две конференциски сали, целосно опремени за конференции или тим билдинг.

НОВОГОДИШНИ ПАКЕТИ 30.12-03.01.2023

     
сместување пакет 3ВВ пакет 4BВ пакет 3HВ пакет 4НВ
Standard Studio 2+1 1319€ 1483€ 1444€ 1649€
Standard studio 1+1 1122€ 1248€ 1202€ 1352€
Deluxe Studio 2+1 1450€ 1626€ 1600€ 1825€
Deluxe Studio 1+1 1253€ 1386€ 1329€ 1493€
Premium Studio 2+2 1590€ 1787€ 1744€ 1991€
Premium Studio 1+2 1342€ 1498€ 1450€ 1636€
Junior Suite 2+2 1682€ 1902€ 1830€ 2104€
Junior Suite 1+2 1432€ 1605€ 1529€ 1733€
Apartment 2+2 1191€ 1334€    
Apartment 1+2 1010€ 1125€    
Доплата за adl 289€ 389€ 355€ 473€

 

Цените се по пакет и вклучуваат:

 • Појадок или појадок и вечера
 • Новогодишна гала вечера
 • Новогодишен доцен појадок на 1 Јануари 2023 година
 • СПА центар со надворешен базен со минерална вода, внатрешен базен со минерална вода, базен со водени ефекти,друг со сол од Мртвото Море и три топли мини базени,
 • парна бања,
 • финска сауна,
 • руска сауна,
 • сауна од кедрово дрво,
 • тепидариум,
 • фитнес,
 • комора за релаксација,
 • паркинг,
 • туристичка такса, ДДВ.
 • Деца до 11,99 години  бесплатно.

 Рана резервација:

Резервации направени и гарантирани до 31.08.2022 година – 30% попуст од наведените цени.
Резервации направени и гарантирани до 30.09.2022 – 20% попуст од наведените цени.
Резервации направени и гарантирани до 31.10.2022 – 10% попуст од наведените цени.

 • Понудата важи за сместување од 30.12.2022 до 03.01.2023.
 • Хотелот го задржува правото да направи измени на пакетот.
 • Бесплатно откажување до 01.11.2022 година,

Хотел:

 • ЛОБИ БАР
  Лоби барот е стилски опремен со масивен барок мебел..
  Лоби барот е отворен 24 часа и нуди широк спектар на алкохолни и безалкохолни пијалоци.
  Во близина на него има детско игралиште каде што децата можат да се забавуваат
 • ВИСКИ БАР
  Виски барот е најпрефинетиот бар во Велинград со префинета атмосфера.
  Виски барот е совршено место за состаноци, со повеќе од 200 видови виски и ретки пијалоци
 • РЕСТОРАН a-la-carte
  Најновиот a-la-carte ресторан, Модерно место со пријатна атмосфера и квалитет на подготвени јадења од локални производи по рецепти инспирирани од Родопите.
  Сето ова е подготвено од врвниот готвач Андре Токев.
 • РЕСТОРАН ГАЛЕРИЈА
  Дизајниран во светли пастелни бои, во ресторанот Галерија се служи појадок и вечера.
  Започнете го денот со пијалок од утринското кафе внатре или на пространа тераса во срцето на паркот со борова шума. Ресторанот „Галерија“ има 200 места.
  Нуди различна интернационална кујна (руска, медитеранска, бугарска)

СПА:

 • СПА БАР
  За погодност на посетителите, СПА центарот има внатрешен бар.
  Додека се релаксирате во бањата или се забавувате во минералните базени, за ваша удобност ви обезбедивме бар со богата разновидност на пијалоци, здрави шејкови и смути.
  Поради епидемиолошката вонредна состојба предизвикана од коронавирусот СОВИД-19, објектот беше привремено затворен. Сега одново клиентите можат да уживаат во пијалоци во лоби барот.
  Работно време на внатрешниот бар: секој ден од 08.00 до 20.00 часот.
 • БАР ЗА КАФЕ НА ОТВОРЕНО
  На располагање на гостите е отворен кафе-бар, каде што можете да консумирате пијалоци во топлите денови од годината, без да го прекинувате опуштањето околу базените.
  Кафе-барот е убаво место за одмор со кафе, освежителни пијалоци, сладолед и вкусни сендвичи, кои се подготвуваат на самото место.
  Работно време: секој ден од 8,00 до 20,00 часот
 • МИНЕРАЛНИ БАЗЕНИ
  Природното богатство на хотелот се 5 топли минерални базени, кои се „хранат“ од два извори на минерална вода.
  Двата отворени базени имаат температура од 36 ° C, а секој базен има џакузи со ефекти на вода за да придонесе за посакуваната релаксација. Водата има уникатни лековити својства.
 • БАЗЕНИ
  Трите затворени базени се дел од СПА центарот на Maxi Park Hotel & Spa. Работат во текот на целата година, се „хранат„ од природен извор со минерална вода од 95 ° C. Базените имаат квалификувани спасувачи во текот на целата година за да се осигури безбедноста на гостите.
  Надворешните базени работат според временските услови.
 • ГОЛЕМ БАЗЕН
  Големиот базен во Maxi Park Hotel & Spa е длабок од 1,00 до 1,50 м и долг 17,50 м, со посебен дел за најмладите гости. Минералната вода има температура од 33 ° С. Базенот е опкружен со бројни области за релаксација, како и затворен бар за пијалоци.
 • СОЛЕН БАЗЕН
  Водата во овој базен има целогодишна температура од 36 степени, збогатена со соли на Мртвото Море. Овие соли имаат позитивен ефект поради содржината на хемискиот состав на солта, која се состои од 26 минерални елементи во трагови. Употребата на соли на Мртвото Море е корисна за нервниот систем, намалување на стресот и напнатоста во телото, ревматска болка во зглобовите.
  Употребата на соли на Мртвото Море за убава кожа е позната уште од античко време. Тие ефикасно ја чистат кожата, помагаат да се отстранат различните осипи, како и хидратацијата и еластичноста. Солите на Мртвото Море имаат антиалергиско, антиинфламаторно и смирувачко дејство.
 • БАЗЕН СО ВОДНИ ЕФЕКТИ
  Во базенот со ефекти на вода може да се почувствува моќта на водата, благодарение на дополнителните додатоци што ги додадовме на минерална вода од 36 ° C.
  Во овој базен можете да се опуштите во кревети со вода, да почувствувате нежно галење на водата што истура од лакот или да ја почувствувате нејзината моќ благодарение на дополнителната опрема за хидромасажа.
 • КОНТРАСТ БАЗЕН
  Бавното потопување во овој базен предизвикува постепено затегнување на сите мускули и контракција на крвните садови од дното нагоре. Ја поддржува циркулацијата на крвта и лимфата, го зајакнува имунолошкиот систем и олеснува низа болести.
  Ефектот се подобрува кога потопувањето е веднаш по престојот во сауна или парна бања.
 • ЛЕКОВИТИ РАСТВОРУВАЧИ
  Трите лековити топи имаат температура од 36 °, 38 ° и 40 ° степени и се наоѓаат во затворениот дел од СПА центарот за да бидат достапни за гостите во текот на целата година. Лековитите растворувачи помагаат да се регулира метаболизмот и да се зголеми виталната активност
 • САУНА ПАРК
  Се загрева, ја чисти кожата, ги релаксира мускулите, делува релаксирачки, стврднува …
  Сауната е добро позната по своите здравствени придобивки. Тоа е природен и релаксирачки начин за прочистување, подмладување. Сауната е одлична за чистење на кожата и целото тело, бидејќи топлината ги отвора порите на кожата. Од високата температура телото се поти и со тоа токсините се ослободуваат преку потта. Сауната делува релаксирачки и им помага на луѓето кои се под стрес. Ги релаксира преморените мускули после тренинг, помагајќи му на автономниот нервен систем, кој го контролира истегнувањето на мускулите.
  Сауната не се препорачува за време на бременоста.
  Минималната возраст за пристап до термалната област, која вклучува сауни, парна бања и просторија за релаксација, е 12 години поради безбедноста, здравјето на децата.
  Деца на возраст под 12 години можат да уживаат во затворените и надворешните базени.
  Финската сауна е отворена само за време на викендот.
 • РУСКА САУНА
  Традиционалната руска сауна ги комбинира поволните ефекти на сауната со лековито дејство на разни видови билки. Ниска влажност, висока температура на воздухот, се користи топла до топла пареа.
  Предности: Ги проширува порите на кожата, стимулира елиминација на токсините, го забрзува метаболизмот, го релаксира целото тело, ја подобрува заситеноста на кислород во клетките и формирање на црвени крвни клетки.
 • ФИНСКА САУНА
  Финската сауна се карактеризира со многу висока температура и мала влажност. Мешана со арома на нане или еукалиптус, топло дрво, сауната создава уникатно чувство.
  Предности: Ефект на чистење на целото тело, ја подобрува циркулацијата на крвта, ја ублажува болката во мускулите, ги забрзува метаболичките и детоксикалните процеси во телото, ги подобрува респираторните проблеми и астмата
 • КЕДРОВА САУНА
  Влажноста во кедровата сауна е мала и температурата на воздухот достигнува 70 степени.
  Придобивки: Пријатната арома што ја испушта материјалот е погодна за релаксација, медитација и делува смирувачки, помага во природата и делува лековито врз кашлицата и отежнато дишење.

Важат Општите услови на СКТМ и С-ТРАВЕЛ