You are currently viewing Mia’s Favorite Hotel 4* – Lake View Apartmens Маврово 2023

Mia’s Favorite Hotel – Маврово

ОПИС:

Со поглед на езерото Маврово од позиција од над 1200 метри надморска височина, омилениот хотел на Миа’с Маврово стои на сценско место во планинските падини на планината Бистра – ливади, пасишта и огромни шуми што лежат во границите на националниот парк Маврово . Сместен е на непосредна близина на највисоките алпинистички терени на Македонија, и само неколку минути оддалечени од популарното археолошко наоѓалиште и природните чуда, како вековните манастири, водопади и чисти места, и близу до кристалното езеро. Прекрасниот хотел е тука од 1963 година, обезбедувајќи луксузно засолниште за патувачи, патници и спортисти. Хотелот одликуваме со луксуз обезбедувајќи домашен амбиент преку вкупно 30 соби, кои се движат од двокреветни соби до свитови и претседателски апартман.

ЦЕНОВНИК:

MIA`S FAVORITE-ХОТЕЛ МАВРОВО

Тип соба Капацитет Еднокреветна Двокреветна
Стандард соба 2(брачен кревет) 72€ 90€
Стандардна  со балкон 2(брачен кревет) 81€ 102€
Премиум двокреветна 2+1(брачен+софа) 90€ 113€
Фемили суит 4(1брачен+2 единечни) 108€ 136€
Фемили спорт суит 4(1брачен+2 единечни) 81€ 102€
Вип Апартман 2+1(брачен+софа) 122€ 153€
Вип Супериор апартман  5+2(брачен+3единечни+2софи) 145€ 181€
Комфорт со поглед езеро 2+1(брачен или 2 единечни) 90€ 90€
Премиум со поглед езеро 2+2(брачен или 2 единечни) 113€ 113€

* Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

*За викенд минимум 2 ноќевања

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок по соба на ден
 • Туристичка такса и ДДВ
 • Бесплатен интернет и ТВ
 • Паркинг
 • Користење на СПА центар 45-60мин дневно

Цената не вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплати и попусти:

 • За 1 дете до 12 год. сместувањето е бесплатно; за второ дете до 12 години, доплата 15еур од ноќевање;
 • Деца над 12 години се сметаат за возрасни;
 • Семејства со мали деца можат да бидат сместени во Премиум соби со брачен лежај и дополнителна софа (по потреба, може да се постави и бебешко креветче);
 • Семејства со поголеми деца, како и 3ца или 4ца возрасни можат да бидат сместени во Фамилијарни апартмани;
 • За дополнителен оброк (ручек/вечера) цената е 18еур по лице на лимитирано мени (супа, салата, главно јадење, десерт) и еден безалкохолен пијалок;
 • Во склоп на хотелот има ресторан, работи À la carte до 23:00 часот

Политика за миленичиња:

 • Домашни миленици до 12 кг се дозволени со следниве правила:
 • Миленичето мора да биде чисто, да нема болви или какво било друго заболување од паразити.
 • Миленичето мора да биде целосно обучено и под соодветна контрола од гостинот.
 • Миленичето мора да се чува на поводник кога е во хотел или на хотелски имот освен ако не е во гостинска соба
 • Домашните миленици не се дозволени во ресторанот во хотелот.* Ова исклучување не важи за дресираните кучињата
 • Мора да имате доказ за тековните вакцинации (доколку е побарано)
 • Гостите се одговорни за чистење по нивното милениче на хотелскиот имот и во околината.
 • Гостите се одговорни за сите материјални штети и / или лични повреди како резултат нивното милениче.

СЛИКИ:

LAKE VIEW-АПАРТМАНИ МАВРОВО 

Сместени во прекрасната природа  на Националниот парк Маврово, во непосредна близина на  ски патеките и езерото, Lake View  апартманите нудат модерно и удобно сместување за вашето следно незаборавно патување.

 • Апартмани со поглед на Мавровското езеро
 • Се наоѓа на 500 метри од омилениот Mia`s Favorite хотел
 • Приватна зграда со паркинг, 2 лифта во зградата.
 • Комплетно опремени: Дневна соба, кујна, спална соба и тоалет.

Големина по апартман:

 • 33м2 – спалната соба е одделена со преграда .
 • 44м2 – спалната соба е одделена со врата.
 • Сите апартмани се со 1 спална соба со 2 единечни кревети по избор да бидат поврзани во 1 брачен кревет, и софа во дневната соба која може да се прилагоди за сместување на 2 лица.
 • Бесплатна корпа за појадок при пристигнување  (свеж леб, јајца, сок, млеко, путер)

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Миленичиња се дозволени до 12кг
 • Порано чекирање во собите е бесплатно доколку постои можност

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ