КОМПЛЕКС МИНАМИ – ОХРИД

Вила МИНАМИ-куќа за гости се наоѓа во селото Коњско во Националниот парк Галичица, сместена на 1100 метри надморска височина. Вилата се наоѓа на 11 км од центарот на Охрид и 3 км од најблиската плажа. Куќата е опкружена со планината Галичица, големи прекрасни ливади, збогатена со уникатен прекрасен поглед на целото Охридско езеро. Уживајте во мирот, тишината и звукот на птици, овде можете да вкусите традиционална домашна кујна придружена со чаша домашна лоза, ракија или сок.Комплекс Минами нуди 3 простории со големи брачни кревети со поглед на езерото и планината и голема дневна соба со традиционален стил. За целото патување за да биде подобро, во близина на Вилата МИНАМИ се наоѓа црква изградена во 1921 година, старо село со стари куќи од формата 1920 година, место каде што можете да ги направите вашите убави фотографии.

 

 Ценовник за ноќевање за сезона 2020 Комплекс Минами – Охрид

 

Вила Минами макс 6 луѓе 

Се состои од :
3 спални соби со брачен кревет
2 големи тераси на прв и втор спрат
1 дневна соба 1 тоалет мини кујна со фрижидер

 

 

– Цена по лице  

  • Ноќевање со доручек – 900 денари.
  • Ноќевање полупансион ( доручек + ручек ) 1200 денари 
  • Ноќевање полн пансион ( доручек + ручек + вечера ) 1500 денари

   

 

Мина студио макс 4 лица (минимум 2 лица)

Се состои од :
1 брачен и 2 кревети на спрат
Тоалет
Тераса
можност за екстра бед

– Цена по лице

Ноќевање со доручек – 850 мкд (1300мкд сам во соба)

  • Ноќевање полупансион ( доручек + ручек ) 1200 мкд ( 1600 мкд сам во соба )
  • Ноќевање полн пансион ( доручек + ручек + вечера ) 1500 денари ( сам во соба 2500 мкд )

                     

Деца до 5 години – бесплатно 
Деца до 12 години – плаќа 50% од сумата
Напомена : понудите не вклучуваат пијалоци
Во цената е вклучена туристичка такса , паркинг , интернет