Hotel Mirage & SPA 4* – Струга

Hotel Mirage & SPA 4* – Струга

ОПИС:

Mirage Hotel & Spa – Струга нуди сместување во Струга, на 11 километри од Охрид. Гостите можат да уживаат во он-сајт бар. Слободен приватен паркинг е на располагање на лице место. Секоја соба во овој хотел е климатизиран и е опремена со телевизор со рамен екран. А тераса или балкон се вклучени во одредени простории. Секоја соба доаѓа со сопствено купатило. За вашата удобност, ќе се најдат слободни тоалети и фен.Бесплатно користење на внатрешен базен и Спа центар Хотелот располага со :

 • Ресторан
 • Бар
 • Конференциска сала
 • Сала за состаноци/прослави
 • Спа центар
 • Фитнес центар
 • Сауна
 • Внатрешен базан
 • Тераса
 • Паркинг

ЦЕНОВНИК:

   03-01.-30.05.2021

Услуга: ВВ НВ
Цена по лице во дво/трокреветна 24 EUR 29 EUR

 

01.06-30.06.2021

Услуга: ВВ НВ
Цена по лице во дво/трокреветна 25 EUR 32 EUR

 

01.07-31.08.2021

Услуга: ВВ НВ
Цена по лице во дво/трокреветна 29 EUR 33 EUR

01.09-30.11.2021

Услуга: ВВ НВ
Цена по лице во дво/трокреветна 24 EUR 29 EUR
 • Дадените цени се по лице во група.

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок/полупансион  по лице
 • Ддв, туристичка такса
 • Паркинг
 • WI-FI во лоби барот
 • 24 часа рецепција
 • Перење и пеглање
 • A la carte ресторан (за 120 гости)
 • Панорамска тераса (за 100 гости)
 • Аperitif  бар, Хотелска тераса (за 100 гости)
 • Затворен базен и спа центар (парна бања, сауна, џакузи)
 • Сефови во собата
 • Мини бар (на барање)
 • Банкетни сали 150-420 гости
 • Конференциска сала
 • приватна плажа

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

СЛИКИ:

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Поради вонредни услуги, можно е базенот или спа центарот да не се во употреба.  
 • Хотелот не е должен да ги известува гостите за прекинот на  работата на истите.
 • Хотелот го задржува правото да ги менува цените.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ