You are currently viewing Monix Hoteli Златибор – 2024

Monix Hoteli Zlatibor

Хотелскиот комплекс Златибор Моникс е модерен и луксузен туристички објект сместен во населбата Обудојевица, на 700 метри од центарот на градот Златибор. Хотелскиот комплекс вклучува четири згради со прекрасен поглед кон центарот на градот Златибор и врвовите Чигота и Торник на планината Златибор. Комплексот има над 60 луксузни сместувачки единици во рамките на неговите објекти Monix Monix Club, Monix Apart Club и Monix Palace.

Моникс Палас е централната зграда на апартманскиот комплекс Моникс Хотели, каде што се наоѓа главниот рецепција за целиот комплекс. Располага со 35 апартмани класифицирани во 4 типа според капацитетот и површината, како и wellness & spa центар со капацитет од 10-12 лица, кој гостите можат да го користат со резервација на термин. Велнес и спа центарот има соби за масажа, џакузи, сауна и парна бања, фитнес сала, теретана и отворен базен. На влезот има кафуле со градина каде гостите можат да се освежат после масажа, тренинг или уживање во отворен базен. Објектот Моникс Палас има приватен паркинг и лифт.

Моникс Апарт клуб припаѓа на луксузниот комплекс Моникс Хотели. Се наоѓа на Златибор, на работ на населбата Обудојевица. Од центарот е 700м и од скијачката патека 300м. Се наоѓа во непосредна близина на палатата Моникс во линија една до друга. Се наоѓа на совршена локација – надвор од метежот и вревата на градот. Благодарение на ваквата фантастична локација, гостите на апартманот можат да уживаат во исклучителен поглед на скијачката патека и почетната станица на Златната гондола, како и на најпознатите врвови Златибор, Чиготу и Торник. Располага со 8 модерно опремени апартмани кои ги имаат сите поволности на целиот комплекс Monix Hotels: кабловска телевизија, WiFi, бесплатен паркинг, рецепција, безбедносни врати, камери со видео надзор и спа и велнес центар. 

Monix Village Zlatibor е станбен комплекс лоциран на работ на Чоловиќа брдо во населбата Потоци на 1030 m надморска височина. Населбата се состои од седум згради со петнаесет стана од 55-60 м2. Сите апартмани имаат две спални соби, тоалет, бања со туш кабина, кујна, трпезарија и дневна соба со прекрасен двор и трем со фантастичен поглед на центарот на градот како и на врвовите Златибор Чиготу и Торник. . Сите станови имаат сопствен паркинг, како и сопствен дел од дворот од 3-5 ари.

 

Ценовникот важи за 2024 година

Објект

Вонсезона

01.03.-19.06. i 21.09.-29.12.

Сезона

20.06.-20.09. i 29.12.-28.02.

Monix Palace

Tипна сместување
Klasik apartman – do 4 osobe

70,00

80,00

Premium apartman do 4 osobe

75,00

85,00

Premium duplex – do 8 osoba

110,00

120,00

Lux duplex – do 8 osoba

130,00

140,00

Цените се дадени во евра 1еур= 62ден на ден по соба (за наем на апартман) 
Доплата за појадок 6еур по лице
Спа центарот е во финкција од 15.05 до 15.09.2024

Monix Apart Club

Сместување
Klasik apartman do 4 lica 

60,00

70,00

Premium apartman – do 4 lica

65,00

75,00

Premium duplex – do 6 lica

100,00

110,00

Lux duplex – do 8 lica

120,00

130,00

Цените се дадени во евра 1еур= 62ден на ден по соба (за наем на апартман) 
Доплата за појадок 6еур по лице

Vila Monix Club

Сместување

02

03

/

/

02

03

/

/

Standardna dvokrevetna soba 50,00

/

/

/

60,00

/

/

/

Standardna trokrevetna soba

/

70,00

/

/

/

80,00

/

/

Premium trokrevetna soba

/

75,00

/

/

/

85,00    
Број на гости/ сместување

04

05

06

/

04

05

06

/

Family apartman 80,00 90,00 100,00

/

90,00 100,00 110,00

/

Lux apartman 80,00 90,00 100,00

/

90,00 100,00 110,00  
Цените се дадени во евра 1еур= 62ден на ден по соба  со доручек

 

Попусти:
Дете до 2 години во придружба на двајца возрасни во објектот Vila Monix Club е бесплатно.
Деца од 2 до 12 години придружувани од двајца возрасни во објектот Vila Monix Club добиваат 30% попуст.
Се доделува попуст од 10% за престој од 3-5 ноќевања, 15% попуст за престој од 5-7 ноќевања и 20% попуст за повеќе од 7 ноќевања. Гостите на хотелот Моникс добиваат 30% попуст на сите услуги во Wellness & Spa центарот.

Доплати:
Доплата за појадок на пансион е 6,00 евра по лице.
Данокот за престој е 120,00 РСД на ден по лице, а за деца од 7 до 15 години е 60,00 РСД на ден по лице, додека децата до 7 години не плаќаат такса за престој.
Цените за сите услуги во Wellness & Spa центарот се објавени во посебен ценовник. Цените за групи се договараат посебно.

 

                                               НОВОГОДИШНА ПОНУДА

 

Nova Godina 2024

30.12.2023 02.01.2024. i 31.12.2023 03.01.2024.

Monix Palace
Smestuvanje
Klasik apartman do 4 osobe

540,00

Premium apartman do 4 osobe

570,00

Premium duplex do 8 osoba

780,00

Lux duplex do 8 osoba

900,00

Цените се дадени во евра 1еур= 62ден на ден по соба (за наем на апартман) 
Доплата за појадок 6еур по лице
Спа центарот е во финкција од 15.05 до 15.09.2024

Monix Apart Club
Tip na smestuvanje
Klasik apartman – do 4 osobe

480,00

Premium apartman do 4 osobe

510,00

Premium duplex – do 6 osoba

720,00

Lux duplex – do 8 osoba

840,00

Цените се дадени во евра 1еур= 62ден на ден по соба (за наем на апартман) 
Доплата за појадок 6еур по лице
Vila Monix Club
Broj na gosti/ tip na smestuvanje

02

03

/

/

02

03

/

/

Standardna dvokrevetna soba 420,00

/

/

/

/

/

/

/

Standardna trokrevetna soba

/

540,00

/

/

/

/

/

/

Premium trokrevetna soba

/

555,00

/

/

/

/

   
Broj na gosti /tip na smestuvanje

04

05

06

/

04

05

06

/

Family apartman 630,00 660,00 690,00

/

/

/

/

/

Lux apartman 630,00 660,00 690,00

/

/

/

/

 
Цените се дадени во евра 1еур= 62ден на ден по соба  со доручек

 

УСЛОВИ:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс  1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • За отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ