Хотел New York 4* – Валона, Албанија

Хотелот се наоѓа на прекрасната лагуна и има прекрасен поглед кон морето и градот Валона. Поради поставеноста на хотелот, нашите гости имаат можност да уживаат во најспектакуларното зајдисонце.
Сместен во близина на мала приватна плажа од камчиња на Јадранското Море, овој хотел е оддалечен 4 км од центарот на градот. Се одликува со голем сезонски базен, градина со поглед кон морето, детско игралиште и тераса.
Хотелот располага со 3 различни видови на соби. Повеќето соби имаат балкон со поглед на море, градина или планина Шушица. Тие се опремениимаат LCD ТВ со сателитска, бесплатен Wi-Fi, Сеф, минибар и клима уред.
Во склоп на хотелот има ресторан за ручек и вечера со многу свежи морски плодови, пицерија веднаш до базенот и располага со SEA VIEW бар кој нуди услуги на плажа.
Бесплатен Wi-Fi е достапен во текот на целиот хотел. Рецепцијата работи 24 часа а, во склоп има и продавница која нуди сувенири, пијалоци и закуски. Хотелот е 3-минути пешачење од локалната автобуска станица и бесплатен сопствен паркинг.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК, И ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.06.2020
30.06.2020
01.07.2020
31.08.2020
01.09.2020
30.09.2020
 
 
Стандардна соба  
 
Двокреветна 50 58 50  
Еднокреветна 44 50 44  
Трокреветна 61 69 61  
1+1 дете (0-5,99) 44 50 44  
2+1 дете (0-5,99) 50 58 50  
Супериор Соба  
 
Двокреветна 61 72 61  
Еднокреветна 55 61 55  
Трокреветна 72 82 72  
1+1 дете (0-5,99) 55 61 55  
2+1 дете (0-5,99) 61 72 61  
Делукс двокреветна  
 
Двокреветна 82 94 82  
Еднокреветна 82 94 82  
1+1 дете (0-5,99) 82 94 82  
2+1 дете (0-5,99) 82 94 82  
Фамилијарен апартман  
 
2 возрасни 86 99 86  
3 возрасни 86 99 86  
4 возрасни 86 99 86  
2+1 дете (0-11,99) 86 99 86  
2+2 деца (0-11,99) (0-11,99) 86 99 86  
3+1 дете (0-11,99) 86 99 86  
ПОЛУПАНСИОН 01.06.2020
30.06.2020
01.07.2020
31.08.2020
01.09.2020
30.09.2020
 
 
Стандардна соба  
 
Двокреветна 72 81 72  
Еднокреветна 55 61 55  
Трокреветна 97 105 97  
1+1 дете (0-5,99) 55 61 55  
2+1 дете (0-5,99) 72 81 72  
Супериор соба  
 
Двокреветна 85 98 85  
Еднокреветна 66 74 66  
Трокреветна 107 121 107  
1+1 дете(0-5,99) 66 74 66  
2+1 дете (0-5,99) 72 81 72  
ДЕЛУКС  
 
Двокреветна 109 120 109  
Еднокреветна 109 120 109  
1+1 дете (0-5,99) 109 120 109  
2+1 дете (0-5,99) 109 120 109  
ФАМИЛИЈАРЕН АПАРТМАН  
 
2 возрасни 138 148 138  
3 возрасни 138 148 138  
4 возрасни 138 148 138  
2+1 дете (0-11,99) 138 148 138  
2+2 дете (0-11,99) (0-11,99) 138 148 138