You are currently viewing Хотел & Спа Нова Ривиера 4* – Охрид -Нова Година 2023

На самиот Кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината-Охрид.Оддалеченост – 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км. од Охридскиот интернационален аеродром.
Капацитет. Хотелот располага со 33 двокреветни соби и 6 апартмани,ресторан со 300 седишта,аперитив бар,хотелска тераса со 80 седишта,сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери.
Секоја соба е опремена со ТВ приемник,кабловска програма,интернет конекција,директна телефонска врска,автоматски клима уред,купатила целосно опремени со тоалетна галантерија,туш кабини во купатилата 24 часа рецепција со целосна опрема .  Основната услуга е на база на ноќевање со појадок за едно возрасно лице. Појадокот е бифе маса со интернационална храна. Собен сервис возможен додека работи ресторанот 06.оо-23.оо ч. Сервис перење-пеглање ист ден.

НОВОГОДИШНА ПОНУДА 2023

Нова Ривиера 4* Пакет 4 ноќевања со појадок Пакет 3 ноќевања со појадок
Еднокреветна соба 23.790 мкд 19.215 мкд
Двокреветна соба 18.120 мкд 15.067 мкд

 

Пакет цени по лице  со вклучен ДДВ , туристичка такса и :
– 31.12.2022 – Свечена вечера со богато мени, шведска маса, еден (1) пијалок, музика
во живо.
– 01.01.2023 – Реприза на Нова Година со богато мени, шведска маса, еден (1)
пијалок, музика во живо.
Деца: до 5.99 год – гратис, од 6-12 години -30 %.

ОТКАЖУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИИ :
– 30 дена пред датумот на доаѓањето на гостите е дозволено без дополнителни пенали.
– Доколку резервацијата е откажана во периодот од уплатата до 7 дена пред датумот на
доаѓање на гостите 30% од вкупната сума на резервацијата ќе биде задржана како
пенали за откажувањето.
– Откажување на резервацијата 7 дена пред доаѓањето на гостите не се прифаќа при што
се наплатува вкупниот износ на резервацијата 100%.
УСЛОВИ ПРИ НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ (индивидуални резервации):
– 50 % од вкупниот износ да биде платен за да ја задржите вашата резервацијата по
достапност, а остатокот од износот да се плати при доаѓање на гостите за време на
пријавувањето во хотелот.
ИНФОРМАЦИИ :
– Некои од собите имаат поглед на Охридско Езеро. Погледот од собата зависи од
слободниот капацитет.
– Соба со директен поглед на езеро +20% на горе наведената цена.
– Максимален број на дополнителни легла на расклопување во една соба е еден (1).
– Миленичиња не се дозволени во собите.
– Пушење не е дозволено во собите како и во внатрешноста на објектот.
– 20 паркинг места за автомобили под видео надзор (ограничен број на места, се
наплаќа).
– Паркингот во и околу хотелот за автобуси во централното градско подрачје е забрането
од страна на општина Охрид.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ