Хотел ОЛИМПИОН БИЧ – ГЕРАКИНИ

ЛЕТО 2020 – ГРЦИЈА

ХОТЕЛ “ОЛИМПИОН БИЧ“ – ГЕРАКИНИ

 

Хотелот “Олимпион Бич“ – Геракини е лоциран на самата плажа во Геракини.Геракини се наоѓа на почетокот на вториот крак – Ситонија на само 14 км одалечено од Неа Мудања.Хотелот располага со 36 соби опремени со купатило, клима, сателитска телевизија,телефон,фрижидер и сопствена тераса.Секоја тераса е со страничен поглед на морето.Клиентите имат на располагање на сопствената плажа бесплатни лежалки и чадори за сонце.На 50 метри од хотелот има супермаркет , продавници и ресторани.Прекрасното селце Геракини ви нуди мирен фамилијарен одмор со прекрасни плажи и удобно сместување.

ПЕРИОД 1/2 СОБА

цена на база 7 ВВ  за 1 особа

1/3 СОБА

доплата за 3 возрасно лице на база 7 ВВ

1/3 +1 СОБА

доплата за деца од 0-2 г. и за деца од 02-12 год. на база 7 ВВ

30.05.’20 – 06.06.’20 159 € 140 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

06.06.’20 – 13.06.’20 169 € 148 € 00-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

13.06.’20 – 20.06.’20 179 € 158 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

20.06.’20 – 27.06.’20 189 € 168 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

27.06.’20 – 04.07.’20 199 € 168 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

04.07.’20 – 11.07.’20 209 € 178 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

11.07.’20 – 18.07.’20 229 € 178 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

18.07.’20 – 25.07.’20 239 € 178 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

25.07.’20 – 01.08.’20 249 € 178 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

01.08.’20 – 08.08.’20 249 € 178 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

15.08.’20 – 22.08.’20 249 € 178 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

22.08.’20 – 29.08.’20 249 € 178 € 00-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

29.08.’20 – 05.09.’20 229 € 178 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

05.08.’20 – 12.09.’20 209 € 168 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

12.09.’20 – 19.09.’20 179 € 148 € 0-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

19.09.’20 – 26.09.’20 159 € 140 € 00-2 г. = 56 €

02-12 г. = 91 €

 

НАПОМЕНА :

– Цените се дадени по особа на база 7 ноќевања со појадок ( шведска маса ) за минимум 2 возрасни во соба

– Максимум во 1/3 соба можат да се сместат 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете до 12 години, а во 1/3 +1 ( помошен лежај на лизгање ) може да се сместат 2 возрасни и 2 деца до 12 години

– Доплата за деца од 0-2 г. 8 €  од 02-12 год. 13 € од ден за 1 ноќевање со пјадок

– Доплата за 3 возрасен во 1/3 соба според табелата

– Климата е вклучена во цената и е без доплата

– Туристичка такса се плаќа по 0,50 € од ден по соба

– Доплата за превоз 35 € возрасен, 25 € за деца до 12 години