You are currently viewing Хотел “Olympion Beach“ – Геракини

ХОТЕЛ “ОЛИМПИОН БИЧ“ – ГЕРАКИНИ

Хотелот “Олимпион Бич“ – Геракини е лоциран на самата плажа во Геракини.Геракини се наоѓа на почетокот на вториот крак – Ситонија на само 14 км одалечено од Неа Мудања.Хотелот располага со 36 соби опремени со купатило, клима, сателитска телевизија,телефон,фрижидер и сопствена тераса.Секоја тераса е со страничен поглед на морето.Клиентите имат на располагање на сопствената плажа бесплатни 2 лежалки и чадор за сонце по соба.На 50 метри од хотелот има супермаркет , продавници и есторани.Прекрасното селце Геракини ви нуди мирен фамилијарен одмор со прекрасни плажи и удобно сместување.

Период 1/2 соба

7 ВВ по лице

 

1/3 соба

Доплата за 3 лице

 

1/3+1 соба

Деца од 0 – 18+

03.06 .-  10.06.’23 225 110 € 110 €
10.06. – 17.06.’23 225 110 € 110 €
17.06. – 24.06.’23 225 110 € 110 €
24.06. – 01.07.’23 249 € 110 € 110 €
01.07. – 08.07.’23 249 € 110 € 110 €
08.07. – 15.07.’23 259 € 150 € 150 €
15.07. – 22.07.’23 269 € 150 € 150 €
22.07. – 29.07.’23 279 € 150 € 150 €
29.07. – 05.08.’23 279 € 150 € 150 €
05.08. – 12.08.’23 279 € 150 € 150 €
12.08. – 19.08.’23 279 € 150 € 150 €
19.08. – 26.08.’23 269 € 150 € 150 €
26.08. – 02.09.’23 269 € 150 € 150 €
02.09. – 09.09.’23 259 € 130 € 130 €
09.09. – 16.09.’23 230 € 130 € 130 €
16.09. – 23.09.’23 230 € 130 € 130 €

НАПОМЕНА :

– Цените се дадени по лице на база 7 ноќевања со појадок ( шведска маса ) за минимум 2 возрасни во соба

– Максимум во 1/3 соба можат да се сместат 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете до 12 години, а во 1/3 +1 ( помошен лежај на лизгање ) може да се сместат 2 возрасни и 2 деца до 12 години

– Доплата за 3 возрасен и деца  во 1/3 соба според табелата

– Климата е вклучена во цената и е без доплата, интернет ( за квалитетот на интернетот агенцијата не гарантира )

– Димензии на креветите: Дупли лежај 200 х 140 цм, стандарден единечен лежај 200 х 90 цм

– Појадокот се служи од 08:00 до 10:00 часот во шведска маса и се состои од: гауда сирење, шунка, маслинки, јогурт, кроасан, јајца, путер, мед, мармалад, пченка снегулки, леб, сок од портокал и кафе од машината (еспресо, капучино, филтер кафе, млеко, чоколадо)

– На 1 соба имате бесплатно 2 лежалки и 1 чадор за сонце

– Туристичка такса се плаќа по 0,50 € од ден по соба

– Сместувањето во собите е после 15:00 часот, а одјавување од собите е до 11:00 часот