You are currently viewing PALLINI BEACH 4*- Калитеа 2022

PALLINI BEACH 4*- Калитеа 2022 

Хотелот Палини Бич  лоциран на источниот брег на полуостровот Касандра на Халкидики, на само 1 час возење од Солун и без сомнение е совршен избор за семејства или парови од сите возрасти.
Хотелот Палини Бич се наоѓа на сопствената приватна песочна целосно организирана плажа со најубавиот и новоизграден бар на плажа White Dome. Локацијата и градбата на хотелот даваат неспоредлива предност што сите соби им нудат на посетителите прекрасен поглед на Торонеосскиот залив. Достапни се многу спортови како тенис на повеќе терени, широк спектар на спортови на вода, волеј на плажа итн… Снек барови, интернет соба, мини маркет, продавници, амфитеатар на отворено се само неколку од објектите во хотелската област. . Покрај тоа, услугата во соба, услугите за хемиско чистење и перење алишта, шкафчиња, изнајмување автомобили и пристап до интернет во сите области на хотелот се достапни за сите гости.
Хотелот Pallini Beach е дел од GHotels, водечката хотелска група на Халкидики, која нуди одлична услуга. Она што навистина ја прави разликата овде во хотелот Палини Бич е нашиот персонал. Целосно искусен, нашиот стручен персонал ви стои на располагање со најголема желба и ентузијазам да ви обезбеди најквалитетни услуги деноноќно.

Уредени и удобни соби со поглед на море, опремени со бања/WC, фен, огледало за шминка, телефон со директно бирање, мини фрижидер, сеф, клима, сателитска ТВ и балкон. Достапни се креветчиња.
98 пространи бунгалови се распослани низ градините на хотелот Pallini Beach, опремени со  брачен и единечен кревет, како и тераса со приватна градина. Удобните ентериери им даваат на нашите гости чувство на хотелска соба во природно опкружување.

PALLINI BEACH 4* KALITHEA www.g-hotels.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 25.04-19.05 09.10-27.10 20.05-09.0  25.09-08.10 10.06-23.06  11.09-24.09 24.06-21.07 21.08-10.09 22.07-20.08
Double Room for Single Use 60 88 116 130 150
Double Room Side Sea View 37 54 70 79 91
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Bungalow 1st Row 48 65 84 95 109
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 40% 40% 40% 40% 40%
Bungalow 2nd Row 37 54 75 84 98
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 40% 40% 40% 40% 40%
Bungalow 3rd or 4th row 35 50 70 79 91
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 40% 40% 40% 40% 40%
Suite Front Sea View 56 80 105 119 138
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50%
Четврто лице 35% 35% 35% 35% 35%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 40% 40% 40% 40% 40%
Suite Site Sea View 50 75 94 108 127
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50%
Четврто лице 35% 35% 35% 35% 35%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 40% 40% 40% 40% 40%
Полупансион 14 14 14 14 14
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 40% 40% 40% 40% 40%
Мин. Престој 2 2 3 4 4
Stayover tax 3 EUR пособа на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Cancellation policy:For cancellations made from 7 days to 5 days prior to arrival, 1 night cancellation fees.For cancellations made 4 days to 3 days prior to arrival , 30% cancellation fees.For cancellations made 2-1 days prior to arrival, 60% cancellation fees.For non-show or early departure, 100% cancellation fees
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 25% ПОПУСТ (BB,HB)
УПЛАТА 25% ВЕДНАШ И 75% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Растојанија

Аеродром Македонија 68 км
Солун 80 км
Калитеа 1,5 км

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност  по курс 1€ = 62мкд.
 • Можност за плаќање од 6 до 12 рати!!!

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

 • За отказ на резервација важат опшите услови , односно:
 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ