You are currently viewing Paradise Studios – Никити

  Цени: од 149 €
  Локација: Никити-Ситонија, Грција
  Траење: 7 ноќевања

Paradise Studios се наоѓа на 5km од најблиското село Никити, во кое можат да се најдат традиционални таверни, ресторани, продавници и бутици. Хотелот е одалечена од плажата на 250m. Во околината на хотелот нема ресторани, па препорачуваме да се користи сопствен превоз. Хотелот е исполнет со пријателска и пријатна атмосфера, која ја прават  идеалена за  семејства кои бараат релаксирачки одмор.

Опис на објектот:
Студијата се  дел од хотелот Koviou Holiday Village. Сите содржини на хотелот се на располагање и на гостите во Paradise студијата. Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен, како и Wi-Fi интернет во соба, ресторан, рецепција, се бесплатни. Користењето на лежалките и чадорите на плажата се доплаќа. 

 • Екособа:браченкревет и 1 единечен, безкујна
 • Студио:браченкревет и 1 единечен, сокујна
 • Апартман:браченкреветво една соба и 2 единечникреветинаспратвокујната

Услуга

 • Полупансион – доручек и вечеранашведскамаса
 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса

Check in: 14:00h.

Check out: 10:00h.

 

 

GPS Координати: 40.183718, 23.713481

Цените се дадени по лице за 7 полупансиони во евра.

Период Ноќевања По лице во еко соба По лице во студио и апп.
27.05-03.06.2018 7 159 179
03.06-10.06.2018 7 189 209
10.06-17.06.2018 7 209 229
17.06-24.06.2018 7 249 269
24.06-01.07.2018 7 259 279
01.07-08.07.2018 7 299 309
08.07-15.07.2018 7 309 329
15.07-22.07.2018 7 339 359
22.07-29.07.2018 7 339 359
29.07-05.08.2018 7 339 359
05.08-12.08.2018 7 339 359
12.08-19.08.2018 7 339 359
19.08-26.08.2018 7 309 329
26.08-02.09.2018 7 279 299
02.09-09.09.2018 7 239 259
09.09-16.09.2018 7 199 219
16.09-23.09.2018 7 179 199
23.09-30.09.2018 7 149 169

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Во цената е вклучено: Ноќевање, клима уред и wi-fi.

Во цената не е вклучено: Превоз, патничко осигурување.

НАПОМЕНА

 • Цените се по лице – минимум 2 лица плаќаат во соба
 • Прво и втородетедо 13,99 г. со двајца возрасни на редовнолегло – БЕСПЛАТНО (во соби со соодветен капацитет)
 • Прво и второ детеод 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата (во соби со соодветен капацитет)
 • Трет и четвртвозрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во соби со соодветен капацитет)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ (повратна карта) (секоја недела):

 • Скопје, Штип, Велес, Неготино, Гевгелија:35€ полице
 • Децадо2години: бесплатно (не користи седиште)
 • Децаод 2 до12 години: 20евра

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на Т.А. С-Травел.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.
 
ВИ ТРЕБА ПОМОШ?
За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме притиснете овде: