You are currently viewing Велигденски Пакет – Pirin Park Hotel 5*- Сандански

“Парк Хотел ПИРИН” е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. “Парк Хотел ПИРИН” е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’ и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите. Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани, 4 ВИП свити, 2 претседателски апартмани, 3 алпинистички свит.

ПАКЕТ ВЕЛИГДЕН 21.04-26.04.2022

ТИП СОБА ХОТЕЛ ПИРИН ПАРК

Цена за 1 ноќ за мин 3 ноќевања

Цена за 1 ноќ за мин 4 ноќевања

Двокреветна Супериор- 2ADL 131€ 124€
Двокреветна Супериор-2+1CHD 155€ 142€
Двокреветна Супериор 1+1CHD 114€ 105€
Двокреветна Супериор 3ADL 168€ 155€
Еднокреветна Супериор-1 ADL 98€ 93€
Двокреветна лукс-2 ADL 122€ 114€
Двокреветна лукс  2+1CHD 142€ 130€
Двокреветна лукс  1+1CHD 105€ 97€
Двокревена лукс 3ADL 155€ 142€
Еднокреветна лукс  1ADL 93€ 87€
Двокреветна стандард 2ADL 114€ 103€
Двокреветна стандард1+1CHD 97€ 88€
Еднокреветна стандард 1CHD 87€ 82€
Апартман Лукс 2+1 170€ 155€
Апартман Делукс 2+1 186€ 175€
Апартман Вип 2+2 196€ 186€
Апартман Президент 4+1 386€ 360€

 

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок по соба
 • туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ;
 • Интернет,
 • паркинг,
 • бесплатен шатл според распоред до центарот на градот и назад;
 • Употреба на базен со хидромасажни авиони, детски базен, џакузи;
 • Сауна-парк финска сауна, био сауна, ледена фонтана, топли кревети и клупи и област за релаксација .
 • Парк-градина со отворен базен и детско игралиште

Цената НЕ вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

 Доплати и попусти:

 • Дете од 0 до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна соба лукс/ супериор.
 • Дете од 4 до 11,99 години во двокреветна соба лукс/супериор, му следува дополнителен кревет.
 • Дете над 12 години или возрасен во двокреветна соба лукс/супериор, му следува дополнителен кревет.

*** Во случај на откажувања по 13.04.2022 година, однапред уплатената сума нема да биде вратена.

Легенда:

 DBL – двокреветна соба,APP – апартман,STD – студио;SGL – еднокреветна соба,

BB – ноќевање со појадок,HB – полупансион ( појадок+вечера)

СПА:

 • сауна,
 • фитнес,
 • солариум,
 • масажа,
 • турска бања
 • надворешен и внатрешен базен детски базен,
 • финска сауна,
 • биосауна,
 • парни бањи – калдариум и лакониум,
 • ледена фонтана,
 • зона за релакс

Минералната вода што ја користи Парк Хотел Пирин е од изворот на Мирото:

 • Кристално чистa, безбојна, pH 7,8;
 • Вкупно минерализација – 0,590 g / l;

 Паркот во Сандански е одлично место за прошетка и одмор,парк со над 200 видови медитерански растенија

 • Археолошкиот музеј со остатоци од епископската базилика и една од најбогатите збирки во Бугарија;
 • Градска уметничка галерија.

Како да стигнете до центарот на градот?

 • Парк Хотел Пирин е на 2 километри од центарот на градот Сандански. Можете да стигнете до центарот со автомобил, такси или со користење на нашиот бесплaтен трансфер.

РАЗГЛЕДИ  во близина на Сандански:

 Рилскиот манастир,  еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години на Х век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера, бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански.

 Мелник – “градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански.

Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиот манастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век. Природниот резерват Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само 15  км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.

Парк Хотел Пирин  на своите деловни гости им нуди три конференциски сали со различен капацитет:

 • Сала во Бугарија: до 260 седишта
 • Пирин сала: до 35 седишта
 • ВИП соба “Десудава”: до 14 седишта
 • Бизнис центар
 • Ние обезбедуваме личен координатор за секој од вашите настани.

Конференциските сали во Парк хотел “Пирин” се опремени со звучна техника, екрани, мултимедија, проектор, флипчарт, брз безжичен интернет. Доколку е потребна дополнителна техничка опрема и преведувачки услуги, подготвуваме дополнителна понуда согласно конкретното барање. За секој настан обезбедуваме можности за организирање на работни и празнични ручеци и вечери, кафе паузи, коктели, организирање на тематски вечери со фолклорна програма и национална кујна, караоке забава, танц лекции, indoor и outdoor настани и други.

УСЛОВИ:              

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.    
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

 ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.
 •  Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација
 •  Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ