You are currently viewing Велигденски пакет Пирин Голф Хотел & СПА 5* БАНСКО 2022

Ски-центар, Банско: 12 km
Пирин Голф Хотел и Спа нуди извонреден спа – центар, која зафаќа околу 5000 квадратни метри. Во хотелот има 3 ресторани кои нудат различни јадења.
Опис на соби:
Собите и апартманите во Пирин се опремени со плазма телевизор, минибар, централно греење, работна маса и сеф.
Услуга и Капацитет:
Приватната бања нуди спа бања, бесплатни тоалети, бањарки и папучи. Пирин Голф Хотел вклучува 3 ресторани во кои се служи европска и азиска кујна, лоби бар, продавници, продавници за накит и продавници за спортска опрема. Достапна за изнајмување е велосипедска и ски – опрема. Спа – центарот вклучува 3 спа – зони со 1 затворен и 3 отворени базени кои се отворени цела година, топла када, сауна и парна бања, фитнес, сквош и масажа терапии се достапни со доплата.
Банско ски – лифтот се наоѓа на 12 километри од Пирин Голф Хотел и Спа. Јавање на коњи може да се ужива во Bachevo, кое е оддалечено 15 километри. Во непосредна близина, можете да најдете голем избор на продавници, кафулиња, ресторани и супермаркети.
Автобуската и железничката станица во Разлог се на 3 km, а аеродромот во Софија е на 160 километри од хотелот. Хотелот нуди можност да се организира трансфер до меѓународните аеродроми во Софија или Солун со доплата.

ВЕЛИГДЕНСКИ ПАКЕТИ ХОТЕЛСКИ КОМПЛЕКС  ПИРИН ГОЛФ & СПА

Тип на соба – полупансион Макс. гости Тридневен пакет Четиридневен пакет Дополнително ноќевање
Двокреветна стандарна соба 2+1 509 € 637 € 131 €
1+2 359 € 453 € 94 €
Двокреветна супериор соба 2+1 634 € 796 € 165 €
1+2 450 € 568 € 120 €
Фамилијарна соба 2+3 950 € 1193 € 247 €
Јуниор Апартман 2+1 757 € 952 € 199 €
Супериор Апартман 2+1 882 € 1111 € 195 €
Делукс Апартман 4+1 1513 € 1587 € 399 €

Цените се во евра по соба за пакет аранжман и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Велигденски ручек
 • БЕСПЛАТЕН интернет и сателитска телевизија во собите
 • БЕСПЛАТНО користење на СПА центар – користење на внатрешен и надворешен базен, како и Термална зона / планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, термичка клупа, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви/

Дополнителни услови

 • Доплата за туристичка такса 1 € по лице на ден
 • Деца до 6,99 год. бесплатно во собата на родителите. Бебешко креветче – бесплатно
 • Еден возрасен и едно дете до 6,99 год. како еднокреветна
 • Деца од 7 до 13,99 год. на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
 • Дете 7- 13,99 год. на дополнително легло плаќа 35 % од цената на легло во избраниот вид на сместување и исхрана, второ дете 7-14 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Деца над 14 год. и возрасни на дополнително легло плаќаат 70 % од цената за избраниот вид на сместување и исхрана.

 

ВЕЛИГДЕНСКИ ПАКЕТИ АПАРТМАНСКИ КОМПЛЕКС ПИРИН ГОЛФ & СПА

Тип на соба – полупансион Макс. гости Тридневен пакет Четиридневен пакет Дополнително ноќевање
Студио 2+2 388 € 482 € 89 €
1+2 272 € 341 € 65 €
СПА Студио 2+2 469 € 585 € 110 €
1+2 331 € 415 € 80 €
Едноспален апартман 2+2 441 € 550 € 103 €
Двоспален апартман 4+2 739 € 920 € 170 €
Троспален  апартман 6+2 1083 € 1347 € 248 €
Троспален СПА апартман 6+2 1405 € 1756 € 331€

Цените се во евра по соба за пакет аранжман и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Велигденски ручек
 • БЕСПЛАТЕН интернет и сателитска телевизија во собите
 • БЕСПЛАТНО користење на СПА центар – користење на внатрешен и надворешен базен, како и Термална зона / планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, термичка клупа, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви/

Дополнителни услови

 • Доплата за туристичка такса 1 € по лице на ден
 • Деца до 6,99 год. бесплатно во собата на родителите. Бебешко креветче – бесплатно
 • Еден возрасен и едно дете до 6,99 год. како еднокреветна
 • Деца од 7 до 13,99 годна редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
 • Дете 7- 13,99 год. на дополнително легло плаќа 35 % од цената на легло во избраниот вид на сместување и исхрана, второ дете 7-14 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Деца над 14 год. и возрасни на дополнително легло плаќаат 70 % од цената за избраниот вид на сместување и исхрана.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ