You are currently viewing Хотел POSEIDON – Кастросикиа 2021

ХОТЕЛ ПОСЕИДОН – КАСТРОСИКИА (КАНАЛИС)

Хотел Посеидон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км до Лефкада.
Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа – бесплатни, паркинг – бесплатен.
Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИИ И 50% УПЛАТИ ДО 31.03.2021

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термина, и попуст за рана резервација. Првите два и последните два термина се промотивни термини.

Хотел – Посеидон – Кастросикиа  
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН  
Термини Ноќевања Цена по лице SV (поглед море)
15.06-22.06.2021 7 215
22.06-29.06.2021 7 275
29.06-06.07.2021 7 329
06.07-13.07.2021 7 395
13.07-20.07.2021 7 439
20.07-27.07.2021 7 439
27.07-03.08.2021 7 439
03.08-10.08.2021 7 439
10.08-17.08.2021 7 417
17.08-24.08.2021 7 406
24.08-31.08.2021 7 351
31.08-07.09.2021 7 318
07.09-14.09.2021 7 274
14.09-21.09.2021 7 275
21.09-28.09.2021 7 251
       

 

ДОПЛАТИ:

  • Прво дете од 0-11,99год – бесплатно
  • Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не му следува легло)
  • Второ дете од 5-11,99год – 7еур на ден (не му следува легло)
  • Трето Возрасно лице – 17еур на ден во двокревeтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба
  • Четврто возрасно лице – 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба)
  • НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ:

  • Во двокревтена соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)
  • Во четворокреветна соба – 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете) Задолжително минимум 3 платежни лица.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од Јонски брег секој ВТОРНИК:

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Јонски брег време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 01;00 50 €
Велес – БП мотел Македонија 01;45 50 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 00;45 60 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст 10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Јонски брег време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04;00 50 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03;20 50 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02;15 55 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 02;45 60 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02;30 55 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03;15 55 €
Кавадарци – бензинска Макпетрол, Дреново,трансфер до Битола 02;30 45 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст 10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА S-TRAVEL