Хотел Посеиодон – Кастросикија

Хотел Посеиодон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км до Лефкада.
Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа – бесплатни, паркинг – бесплатен.
Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi, и сите соби гледаат према море.

 

-15% FIRST MINUTE ПОПУСТ, ЗА РЕЗЕРВАЦИИИ И УПЛАТИ ДО 06.02.2019

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 31.03.2019

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 30.04.2019

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Hotel Poseidon Beach
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
Термини Ноќевања Цена по лице SV Цена по лице MV
19.06-26.06.2019 7 179 промо 159 промо
26.06-03.07.2019 7 229 промо 209 промо
03.07-10.07.2019 7 299 279
10.07-17.07.2019 7 359 339
17.07-24.07.2019 7 399 379
24.07-31.07.2019 7 399 379
31.07-07.08.2019 7 399 379
07.08-14.08.2019 7 399 379
14.08-21.08.2019 7 379 359
21.08-28.08.2019 7 369 349
28.08-04.09.2019 7 319 299
04.09-11.09.2019 7 289 269
11.09-18.09.2019 7 229 промо 209 промо
18.09-25.09.2019 7 219 промо 199 промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термина, и попуст за рана резервација. Првите два и последните два термина се промотивни термини.

 

ДОПЛАТИ: 

  • Прво дете од 0-11,99год – бесплатно
  • Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не му следува легло)
  • Второ дете од 5-11,99год – 7еур на ден (не му следува легло)
  • Трето Возрасно лице – 17еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба
  • Четврто возрасно лице – 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба)
  • НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

 

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ: 

  • Во двокретена соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)
  • Во четворокреветна соба – 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете) Задолжително минимум 3 платежни лица.

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

 

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

 

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно