HOTEL / APART POSEIDONIO – ПОЛИХРОНО

Вилата / Хотел Поседонио се наоѓа на 120м од плажа, во центарот на Полихроно,  располага со 1/2 +1 студија (соба со брачен кревет и помошен на расклопување во кујната) и 1 / 4 апартмани (соба со брачен кревет и две софи на пуштање во кујната, поволни за 4 возрасни и 1 дете до 11,99год)  и еден апартман 1/5 со една спална соба и 3 кревети во кујната за 5 возрасни лица +1 дте до 11,99год) опремени со тоалет, кујна, тераса, ТВ, wi-fi и со клима . Студијата и апартманите се состојат од една- спална и посебна кујна.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

1/4 апартмани, сите спалната одвоена со спален кревет, и одвоена кујна со 2 легла на спуштање
Број 8 на 1ви спрат 
Број 9 на 1ви спрат
 
1/2+1 студио, на сите спалната одвоена од кујната со спално легло и во кујната кревет на расклопување – ранџо (поволно и за возрасен и за дете) 
Број 7 на 1ви спрат
Број 11 на 2ри спрат
Број 12 на 2ри спрат
 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

 

HOTEL / APART POSEIDONIO

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќeвања 1/2+екстра легло за 2 возрасни + 1 дете 1/4 за 4 возрасни + 1 дете до 11.99г 1/5 апп за 5 возрасни + 1 дете до 11.99г коментар
24.05-31.05.2020 7 89 119 139 Промо
31.05-07.06.2020 7 109 139 169 Промо
07.06-14.06.2020 7 149 189 229  
14.06-21.06.2020 7 229 279 299  
21.06-28.06.2020 7 289 379 399  
28.06-05.07.2020 7 339 409 429  
05.07-12.07.2020 7 349 439 479  
12.07-19.07.2020 7 379 459 489  
19.07-26.07.2020 7 419 479 509  
26.07-02.08.2020 7 419 479 509  
02.08-09.08.2020 7 419 479 509  
09.08-16.08.2020 7 419 479 509  
16.08-23.08.2020 7 419 479 509  
23.08-30.09.2020 7 369 419 439  
30.08-06.09.2020 7 339 369 389  
06.09-13.09.2020 7 249 299 329  
13.09-20.09.2020 7 109 139 169 Промо
20.09-27.09.2020 7 89 129 149 Промо

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола – ( Автобуска Станица Транскоп на перон)-30еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30 еур по лице
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур од Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
Куманово (БП Макпетрол) – 35еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст(овој попуст не е важечки за промо термините
*Попустите неможе да се комбинираат
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА С-ТРАВЕЛ