You are currently viewing HOTEL ROYAL BAY 4*- ELENITE 2022

Royal Bay 4* – All Inclusive се наоѓа во затворениот комплекс Елените, на 30м од плажа. Сите соби и апартмани имаат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа,  отворен базен, неколку ресторани, барови и ноќен клуб.

Сите соби и апартмани имаат клима уред, кабелска ТВ, сеф, фрижидер, тераса и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, snack bar, бар на базенот. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базен и на плажа. Гостите на хотелот можат бесплатно да се забавуваат во Aqua park Atlantida, неограничено во текот на престојот. Барот во Aqua parkot е дел од all inclusive програмата на хотелот Royal Bay 4*.

Royal Bay 4* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните. 

  ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 20% попуст за резервации направени до 28.02.2022

– 15% попуст за резервации направени до 31.03.2022

ТЕРМИНИ   05.06.2022 – 19.06.2022   04.09.2022 – 16.09.2022ALL INCLUSIVE 20.06.2022 – 02.07.2022  28.08.2022 – 03.09.2022 ALL INCLUSIVE 03.07.2022 – 27.08.2022    ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба – поглед море 53 € 68 € 75 €
Лице во студио – поглед море 58 €  72 € 79 €
Лице во maisonette – поглед море 64     78 €  85 € 
Лице во апартман – поглед море 62 €   77 € 81 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори на плажа и покрај базенот
 • Aqua park ATLANTIDA со 3 базени, тобогани и вклучени безалкохолни пијалоци и пиво, лежалки и чадори
 • Ресторан a la carte
 •  Snack бар во текот на целиот ден од 10-17 часот: бургери, гиро, хот дог, форнети, сладолед
 •  Безалкохолни пијалоци и алкохолни локални пијалоци се нудат во сите барови во текот на  целиот ден и во  Lobby Bar од хотелот до 24 часот
 • Детско катче
 • Тенис, мини голф
 • Забавен дел, анимација

Во цените не е вклучено :

 • патничко осигурување 
 • туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Попусти:

 • Дете до 2.99 години – бесплатно
 • Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – бесплатно
 • Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – 50% од цената за возрасен
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/maisonette/апартман  – 20% попуст на регуларната цена

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години
Студио – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години

Maisonette – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години

Апартман – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

 Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И Т.А. С-ТРАВЕЛ